У Нацбанку оголосили завершення переходу на нові монети та банкноти: що треба знати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В обігу залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот.

В обіг в Україні буде введено монети номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас буде запроваджено банкноти "нового покоління" номіналом 50 та 200 гривень.

Як повідомили в Національному банку України, перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, розпочатий 2014-го, завершується.

Зазначається, що таким чином банкноти стануть більш надійними та захищеними від підробок, зручність готівкових розрахунків підвищиться. Окрім цього, це зекономить кошти держави.

В НБУ назвали ключові дати:

  • 20 грудня 2019 року – буде введено в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень;
  • 25 лютого 2020 року – в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень;
  • середина 2020 року – в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень - точна дата стане відомою пізніше

Як відбуватиметься зміна банкнотно-монетного ряду на практиці

У Національному банку запевняють, що передбачили для громадян максимально зручний перехід від звичного банкнотно-монетного ряду до нового. Обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 та 200 гривень попереднього зразка на оновлені банкноти та обігові монети не треба.

Українці зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошима, і попередніми банкнотами. Банкноти номіналами 5 та 10 гривень попередніх років випуску поступово – через природнє зношення – будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

Які банкноти та монети залишаться у підсумку в обігу

Цього року в межах оптимізації банкнотно-монетного ряду Національний банк від 1 жовтня вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок та припинив поповнення готівки в обігу монетами номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня ввів у обіг банкноту номіналом 1000 гривень.

Таким чином, номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 13 номіналів, доки в обігу перебуватимуть монети 25 копійок. Оскільки ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг, поступово їх ставатиме все менше. Зрештою номінальний ряд гривні сягне найбільш оптимального розміру – 12 номіналів.

Гривня, гроші, нові банкноти_5
Національний банк України

Всього в ньому залишиться шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) та шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Нагадаємо, грошову реформу в Україні розпочали 2 вересня 1996 року - саме тоді з'явилася гривня. Про її еволюцію читайте на ТСН.ua за цим посиланням

Дизайн та символіка гривні оновлена інфографіка_3
ТСН.ua
Дизайн та символіка гривні оновлена інфографіка_2
ТСН.ua
Дизайн та символіка гривні оновлена інфографіка_1
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції