У Нацбанку пояснили, чому гривня почала втрачати позиції на валютному ринку

Курс долара на міжбанку вперше за останні два місяці перевалив за 25 гривень.

Сьогодні, 12 серпня, на українському міжбанківському валютному ринку вартість долара вперше від початку літа перевищила 25 грн. Ослаблення гривні останніми днями в Нацбанку пояснюють загостренням зовнішньополітичної ситуації.

"Національний банк уважно стежить за ситуацією на ринку і, в разі необхідності, має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу", – запевнили в НБУ, пише УНІАН.

Прес-служба регулятора наголошує, що що ситуація на внутрішніх і зовнішніх ринках залишається сприятливою завдяки стрімкому падінню темпів інфляції, високому врожаю зернових і позитивній кон'юнктурі на світових ринках сталі та залізної руди. Водночас зниження цін на нафту і підвищення енергоефективності економіки України призвело до скорочення імпорту.

Крім того, Нацбанк нагадав, що дотримується режиму гнучкого курсоутворення, за якого не протидіє руху курсу, зумовленого фундаментальними ринковими факторами, але водночас згладжує надмірні коливання курсу під дією ситуативних чинників, проводячи валютні інтервенції та аукціони.

Зазначимо, що з другої половини березня до липня 2016 року на міжбанку фіксують перевищення пропозиції валюти над попитом на неї. Від початку року під час інтервенцій та валютних аукціонів НБУ придбав майже на 1,5 млрд доларів більше, ніж продав, наростивши міжнародні резерви до 14 млрд доларів.

Офіційні курси валют від Нацбанку на сьогодні, 12 серпня, такі: долар США – 24,85 грн, євро – 27,71 грн.

Нагадаємо, антирекорди за всю свою історію гривня встановила 26 лютого 2015 року. Тоді в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: