Перейти до змісту
Долар по 9,6 грн. У НБУ пояснили, чому гривня – аутсайдер за "індексом Біг-Маку"

Долар по 9,6 грн. У НБУ пояснили, чому гривня – аутсайдер за "індексом Біг-Маку"

Там вважають, що індекс свідчить про те, що гривня може зміцнюватись.

Українська гривня один з аутсайдерів "індексу Біг-Мака", бо в Україні дуже низькі ціни, а долар на світовому ринку занадто переоцінений.

Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає FinClub.

Йдеться про те, що журнал The Economist за так званим індексом Біг-Мака у січні 2019 року назвав українську гривню недооціненою на 65,2%.

Як зазначив Чурій, за цим індексом не тільки Україна має недооцінену валюту, а ще "кілька десятків країн", які недооцінені до долара приблизно на 50-60%.

За його словами, на це є багато причин. По-перше, долар США сьогодні є дуже сильною і переоціненою валютою. "Можна сказати по-іншому: долар переоцінений до багатьох валют країн, що розвиваються", - пояснив Чурій.

По-друге, каже він, "індекс Біг-Мака" не є ознакою того, що "курс повинен повернутися на якийсь рівень, який розрахований за цим індексом".

"Це більше довгостроковий тренд, який може свідчити, що валюти можуть зміцнюватися", - підкреслив заступник голови НБУ.

Індекс Біг-Мака визначається виходячи з теорії про паритет купівельної спроможності, згідно з якою обмінні курси валют в довгостроковій перспективі повинні вирівнюватися відповідно до цін на ідентичні продуктові кошики в різних країнах.

"Крім того, це свідчить не тільки про обмінний курс, а й про рівень цін. Що говорить про те, що в Україні в порівнянні з багатьма країнами світу насправді дуже низькі ціни на ці товари", - сказав Чурій.

В НБУ зазначили, що не спираються на "індекс Біг-Мака" у своїй політиці.

"Для нас розрахунок The Economist є цікавим з точки зору того, що відбувається в інших країнах світу, але це точно не покажчик, що нам треба робити", - сказав Чурій.

Як повідомлялось, The Economist помилилось під час розрахунку "Індексу Біг-Мака". Насправді найбільш недооціненою валютою у світі є гривня. Видання ж поставило на перше місце російський рубль.

Відео Здорожчання продуктів, ціна на проїзд і курс валют - економічні новини

За даними Держстату, ціна цибулі зросла на 67,5 %. Наприкінці року українці вже купували цибулю за майже 17 гривень. Капуста, морква та буряк подорожчали наполовину. Окрім овочів, значно додали у ціні пшоно, картопля, цигарки та хліб.Ціни на проїзд у міському транспорті в Україні за рік зросли на 40 %. За даними Державного комітету статистики, середня ціна на квиток наприкінці року склала 4,5 гривні.Удвічі більше. Державні виконавці міністерства юстиції стягнули 4 мільярда 600 мільйонів гривень з неплатників аліментів 2018-го року. Тоді як 2017-го сума стягнутих боргів склала 2,5 мільярда. Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді.

Здорожчання продуктів, ціна на проїзд і курс валют - економічні новини

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин