Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нацбанку пояснили причини "гойдалок" на валютному ринку та знецінення гривні

Банківська система в умовах воєнного стану працюватиме в звичайному режимі.

Українські банки, попри запровадження воєнного стану в десяти областях, працюють у звичному режимі. А знецінення гривні та здорожчання валюти в Нацбанку пояснюють лише панікою населення. Мовляв, адміністративних та фінансових причин для цього немає.

"На час воєнного стану банківська система і надалі працюватиме в звичайному режимі. Банки на сьогодні є достатньо стійкими, ліквідними та капіталізованими, а запровадження воєнного стану ризиків для стабільності фінансової системи не створює. Відповідно, жодні адміністративні обмеження на валютному чи грошово-кредитному ринку Національним банком не запроваджуються", - зазначили в Нацбанку.

Регулятор зазначив, що "в разі виникнення необхідності, банки можуть отримати підтримку ліквідністю від Національного банку за постійно діючими інструментами рефінансування".

воєнний стан від Нацбанку
Національний банк України

Задля стабільності на валютному ринку НБУ продовжує стежити за його станом. У разі потреби готовий вийти на міжбанк та "викинути" на ринок валюту. Для цього має достатньо ресурсів - обсяг міжнародних золотовалютних резервів становить 17,8 млрд доларів.

Нацбанк нагадав, що "продовжує дотримуватись політики гнучкого курсоутворення, за якого курс гривні визначає ринок. Фундаментальних ринкових причин для значних курсових коливань немає. Поточні коливання спричинені переважно ситуативними та психологічними чинниками. Зокрема, ситуація на готівковому валютному ринку на сьогодні є результатом зумовленого останніми новинами психологічного чинника. Ми очікуємо, що після послаблення його тиску конкуренція серед учасників ринку зумовить зменшення маржі на проведення операцій з обміну валюти, і курс гривні на готівковому ринку знову повернеться до ринкового рівня, визначеного фундаментальними чинниками".

Тим часом в офіційних курсах НБУ долар і євро щодня дорожчають на 10-20 копійок. А ось в обмінниках і банках купити валюту відтепер можна на півгривні-гривню дорожче.

ВідеоНацбанк намагається не допустити падіння гривні через воєнний стан

Керівництво НБУ обговорило ситуацію з керівниками 40 банків, і ті підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати проведення платежів, інкасацій та поповнення банкоматів. ТСН перевірила столичні обмінники - ажіотажу навколо них немає. Але національна валюта незначно втратила в ціні.

Нацбанк намагається не допустити падіння гривні через воєнний стан

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції