У Нацбанку прогнозують пришвидшення інфляції: чи вплине це на ціни та послуги

У Нацбанку прогнозують пришвидшення інфляції: чи вплине це на ціни та послуги

Збільшення попиту – головна причина інфляції.

Інфляція наприкінці року пришвидшиться - такий прогноз зробили в Нацбанку. 

Чи справді ціни стрибнуть вгору уже восени й до чого готуватися - в сюжеті Сніданку з 1+1.

Хоч і влітку зростання інфляції призупинилося, але наприкінці року нам варто очікувати нового стрибка, кажуть у Нацбанку. Відсоток інфляції – це відсоток росту цін у магазинах. "Наразі бюджеті цього року закладено 9 відсотків інфляції. При тому що інфляція у нас на сьогоднішній момент значно менша. Вона десь на рівні 4-3,5 відсотки і до свого планового показника вона скоріше всього не дійде", - вважає економіст Олег Пендзин.

Прогнози щодо подальшої ситуації в економіста та аналітиків НБУ збігаються. "На нас все веселе чекає, як правило, в оснінні місяці: жовтень, листопад. Коли і комуналка зростає, і суспільний попит зростає. Я думаю, що під кінець року вона буде однозначно більше, ніж п'ять-шість відсотків", - додає фахівець. 

Збільшення попиту – головна причина інфляції. Купувати восени станемо більше, але не тому, що станемо більше заробляти. "Це надходження грошей від наших заробітчан, які в кінці року або повертаються додому, або надсилають допомогу", - розповів Пендзин.

Відео Пришвидшення інфляції: чи стрибнуть ціни восени і до чого нам готуватися

Інфляція наприкінці року пришвидшиться. Такий прогноз зробили в Нацбанку. І це неабияк занепокоїло українців. Чи справді ціни стрибнуть уже восени й до чого нам готуватися – "Сніданок" в усьому розібрався.  

Пришвидшення інфляції: чи стрибнуть ціни восени і до чого нам готуватися

Втім економісти проаналізували: передумов, що інфляція буде більшою за прогнозовану, немає. "У дев'яти відсотках інфляції немає нічого страшного. Мінімальну заробітню платню нам з вами підняли. Середня заробітна платня росте більш-менш. Тому на сьогоднішній момент співвідношення інфляційних процесів і росту заробітків відповідне", - каже  економіст Олег Пендзин.

Але зовсім не така ситуація для малозабезпечених верств, які живуть лише завдяки пенсії та соцвиплатам. Їх інфляція обкрадатиме найбільше, допоки не збільшиться розмір фінансової допомоги від держави.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів