Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нацбанку розповіли про наслідки здорожчання нафти для України

В НБУ розповіли, яким чином подолаються негативні наслідки.

Внаслідок здорожчання нафти на світовому ринку в Україні очікується короткостроковий інфляційний тиск.

Такого висновку дійшли у НБУ після засідання Комітету монетарної політики щодо підвищення облікової ставки.

Під час дискусії визначили, що фактор здорожчання нафти впливає на інфляційні процеси в Україні.

"По-перше (серед факторів - ред.), підвищення цін на нафту на світових ринках, яке достатньо стрімко відображається на цінах в Україні у зв’язку із значною часткою вартості паливо-мастильних матеріалів у собівартості готової продукції. Це створюватиме додатковий інфляційний тиск і позначиться на показниках інфляції в короткостроковій перспективі", - йдеться у повідомленні.

Однак вплив на інфляцію буде нейтралізовано, адже після підвищення цін на паливо зросте вартість і експортних українських товарів. Збільшення валютних надходжень, своєю чергою, позначиться на обмінному курсі гривні та послабить інфляцію.

Також на інфляційні процеси впливають хороші погодні умови навесні цього року, які дають надію на гарний урожай зернових культур, овочів та фруктів.

Нагадаємо, у травні ціна за барель нафти піднялася до 80 доларів. Проте найближчим часом вартість бареля нафти може сягнути сотні доларів. Це пов'язують передовсім з виходом США з ядерної угоди з Іраном, одним із провідних експортерів нафти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції