У Нацбанку розповіли, як розподілили понад 85 мільярдів гривень прибутку

До держбюджету спрямують 45% від загальної суми.

За 2015 рік чисті доходи Нацбанку України склали 85,2 млрд грн. До держбюджету регулятор планує перерахувати 38,164 млрд грн (45%) після того, які консолідовану звітність затвердить Рада НБУ. У головному кошторисі країни була запланована сума до перерахунку на 164 млн грн менша.

 "Основним джерелом доходів регулятора стали проценти за цінними паперами України. Другим за важливістю джерелом процентних доходів були проценти за отримані банками кредити в НБУ на підтримку ліквідності та стабілізаційні кредити. Водночас Національний банк ніс витрати на сплату процентів за депозитними сертифікатами НБУ. В результаті, чистий процентний дохід НБУ після вирахування резервів становив 43,2 млрд гривень. Витрати Національного банку (без урахування процентних і комісійних витрат) становили 3,9 млрд гривень. Ці кошти були використані на утримання персоналу; на виготовлення банкнот та монет; адміністративно-господарські витрати", - повідомляє прес-служба Нацбанку.

Фінансовий результат НБУ торік становив 81,4 млрд грн.

"Прибуток до розподілу становив 54,2 млрд гривень. Після затвердження Консолідованого фінансового звіту Радою Національного банку одна частина цього прибутку обсягом 16 млрд гривень буде спрямована на збільшення загальних резервів Національного банку. Інша частина обсягом 38,164 млрд гривень буде перерахована до державного бюджету України", - пояснили в НБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: