У Нацбанку розповіли, які банкноти найбільше підробляли торік в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На мільйон штук справжніх банкнот гривні припадало близько 2,9 штук підроблених.

В Україні торік найчастіше підробляли банкноти старого зразка номіналом 500 гривень та 100 гривень.

Про це повідомляють у Національному банку України.

Упродовж року на один мільйон штук справжніх банкнот гривні припадало близько 2,9 штук підроблених банкнот. Цей показник вищий, ніж торік - у 2018 показник становив 2,5 штук. Натомість минулорічний показник нищий, ніж у 2017 році. Тоді на мільйон справжніх банкнот припадало 3,6 штук фальшивих.

Загалом у НБУ констатують, що рівень підроблення банкнот національної валюти за результатами 2019 року залишався стабільно низьким. Торік спостерігалося зменшення кількості підроблених банкнот номіналами 200 гривень – на 17%, 100 гривень – на 29%, а 50 гривень та 20 гривень – на 31%.

Торік також підробляли й іноземну валюту. Найбільше підробляли долари США - від загальної кількості всіх вилучених підроблених іноземних банкнот вони становлять 75%. Євро - 23%, а російські рублі та фунти стерлінгів - по 2%.

Зазначається, що підроблені банкноти друкували на принтерах, а тому були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі. Підроблені банкноти найчастіше збували через каси закладів торгівлі, швидкого харчування, автозаправних станцій тощо.

Як повідомлялося, поліція затримала трьох українців на чолі з громадянином Казахстану, які ввозили з Туреччини фальшиву іноземну валюту і збували її в Києві. Їм загрожує до 12 років ув'язнення. За попередньою інформацією, до складу злочинного угрупування входило троє чоловіків і одна жінка. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції