У Нацкомісії з регулювання тарифів визнали помилку у платіжках за транспортування газу

Дата публікації
Перегляди
185к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Нацкомісії з регулювання тарифів визнали помилку у платіжках за транспортування газу

Фото: УНІАН

Декому, хто навіть не включав плиту, нарахували по кількасот гривень.

У Нацкомісії, що встановлює тарифи, відреагували на ситуацію з платіжками за доставку газу, що надійшли людям, які газом узагалі не користувалися. Щоби взагалі не платити за цю послугу, споживачам радять відрізати газ. У протилежному разі платіжка за доставку надходити буде, але їм нараховуватимуть у рази менше, ніж нарахували наразі, йдеться у ТСН.16:45.

У Вадима недобудований будинок і газовий лічильник з нулем, за який треба платити 400 гривень на місяць. Із такою сумою йому надійшла платіжка за доставку газу, яким він іще ні разу не користувався. Вадим записав про це відео, виклав у мережу і став зіркою. За тиждень - понад шість мільйонів переглядів.

Вірусне відео подивилися навіть у Нацкомісії, яка й установила такі тарифи.  Керівник регулятора тризначні суми за доставку газу, яким люди не користувалися, називає технічним недоліком. Тепер вони все виправлять і таким  людям знову надійдуть платіжки.

"Рахунки будуть, бо утримувати мережі потрібно, навіть якщо ти не споживаєш газ, але ти хочеш відімкнути кран і щоб там газ був. Утримувати мережі треба - рахунки будуть. Втім ми змінюємо методологію і рахунки будуть мінімальні", - обіцяє голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Чому людям, які не користуються газом, надходять платіжки за його доставлення

Чому людям, які не користуються газом, надходять платіжки за його доставлення

Обіцяють власнику квартири з газовою плитою, яку він із рік не вмикав, за доставку нарахувати близько трьох гривень, а там, де ще є газова колонка -  10 гривень. А господарю приватної оселі доставка обійдеться 20 гривень.

Нові платіжки з меншими сумами мають надійти вже наступного місяця. Рахунки, які вже прийшли, споживачам усе ж радять оплатити.

"Я б радив заплатити. Потім вони отримають приємний сюрприз, коли побачать перерахунок, і що вистачило не на місяць, а на пів року", - зазначає Тарасюк.

Вадиму, якщо він заплатить ті гроші, що вже нарахували, вийде, що він оплатить доставку газу на чотири роки наперед.

В березні всі платежі за газ мають знову прийти на одному папірці. Уже після гроші розподілятимуться по різних рахунках. Розділення платежів - це крок до запуску ринку газу. Уже наприкінці весни, обіцяють, споживачі зможуть обирати собі постачальника газу, як мобільного оператора.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
185к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація