Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Нафтогазі" нарікають на шахрайство облгазів та борги газзбутів

Більшість газзбутів контролює група Фірташа.

У НАК "Нафтогаз України" нарікають, що наступного року операційний дефіцит від неплатежів газзбутів може сягнути 45 млрд грн, якщо не зміниться ситуація.

Цю проблему обговорювали з владою та представниками МВФ, зазначив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"Важливою проблемою є платежі газзбутів, більшість з яких контролює група Дмитра Фірташа. У наступному році "Нафтогаз" недоотримає понад 12 млрд грн. Якщо схему постачання газу для населення буде змінено і в ній не буде посередників, рівень розрахунків кардинально покращиться", - переконаний Коболєв.

Він також нарікає на випадки шахрайства.

"Ми бачимо тенденцію зростання шахрайства. Ми бачимо збільшення кількості випадків, коли облгази роблять можливим безоплатне і несанкціоноване використання газу, і ми не можемо стягнути гроші ані зі споживача, ані з облгазу. Яскравий приклад – використання газу ОПЗ", - уточнив Коболєв.

Рентабельність продажу газу населенню за нової ціни – близько 4,5%.

"Тобто є відносно невисокою. Нарощення власного видобутку ми фінансуємо за рахунок надходжень від транзиту. Вирішення проблеми неплатежів є критичним для нашої здатності виконувати свої зобов’язання перед бюджетом", - пояснив Коболєв.

Загальна сума запланованих надходжень від "Нафтогазу" 2019 року становитиме близько 130 млрд грн.

"Без вирішення проблеми неплатежів підприємств ТКЕ надходження цієї суми – під загрозою", - сказав Коболєв.

Водночас "Нафтогаз" вступає в опалювальний сезон у гарній формі з точки зору інфраструктури, запевнили в компанії. У жовтні досягнуто рекордний рівень видобутку на добу – близько 44 млн кубометрів, це більше 16 млрд кубометрів у річному вимірі. Запаси у ПСГ теж достатні - близько 17 млрд  куб. м".

"Блокування видачі дозволів на землекористування від полтавської місцевої влади є великою проблемою і без її вирішення нам буде важко виконувати програму 20/20 (видобуток 20 млрд кубометрів газу до 2020 року) і нарощувати видобуток", - зазначив Коболєв.

Як купити газ не у збута, або пригоди споживача. Наша співробітниця і юристка за покликом серця Ліза вирішила купити...

Опубліковано Нафтогаз України - Naftogaz Неділя, 21 жовтня 2018 р.

ВідеоЯк відреагували українці на подорожчання цін на газ - опитування "Сніданку"

З 1 листопада ціни на газ зростуть на 23,5 %. Такі новини для українців підготував Кабінет міністрів. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, це ще не найгірший варіант, оскільки спочатку МВФ вимагав підняти ціну на паливо на 60 %. А от чи розділяють радість чиновників від такого компромісу українці і що думають про це експерти – дізнався Сніданок.

Як відреагували українці на подорожчання цін на газ - опитування "Сніданку"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції