У "Нафтогазі" назвали дату наступного етапу "газових переговорів" з РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тристороні переговори хочуть провести до кінця жовтня.

У "Нафтогазі" зазначили, що наступний етап перемовин щодо транзиту газу територією України відбудеться 28 жовтня.

Про це пише пресслужба компанії.

Зазначається, що 21 жовтня в Брюсселі Україна, Європейська комісія та Російська Федерація провели технічні консультації в межах підготовки до наступного етапу тристоронніх переговорів про транзит російського газу після 1 січня 2020 року.

"В її ході сторони обговорили прогрес України в імплементації норм європейського законодавства та створенні незалежного оператора ГТС. Крім того, йшлося про підписання угоди про взаємодію (interconnection agreement) між операторами ГТС України та Росії на стандартних європейських умовах, а також методику тарифоутворення при транспортуванні газу, інші питання", - розповідають в "Нафтогазі".

Нагадаємо, ще на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу, останній раунд яких відбувся у вересні. Однак "Газпром" та "Нафтогаз" досі не домовилися про умови нового договору, який має запрацювати вже від початку 2020 року. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту з Україною (кінець 2019-го), водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ. Тому РФ вже неодноразово пропонувала подовжити транзит на один рік.

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео На газових перемовинах у Брюсселі про співпрацю Україна й РФ не домовились

Росія нібито погодилась укласти нову угоду з Україною про транзит газу за європейськими правилами. Щоправда, лише тоді, коли ці самі нові правила почнуть діяти на ринку, а це - не раніше 2020 року. До цього запропонували продовжити діючий контракт на кілька місяців.    

На газових перемовинах у Брюсселі про співпрацю Україна й РФ не домовились

Залиште свій коментар

Вибір редакції