У "Нафтогазі" назвали дедлайн для укладення договору про транзит газу між РФ та Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Виконавчий директор компанії переконаний, що вже створена "надзвичайна ситуація".

Договір між Україною та Росією про транзит газу має бути підписаний до 13 грудня.

Про це в коментарі Bloomberg заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Один з керівників української компанії заявив, що "це вже свого роду надзвичайна процедура". За його словами, потрібно заздалегідь зарезервувати довгострокові потужності, а термін постійно змінюються.

"13 грудня - це крайня дата для укладення довгострокового контракту з резервування", - сказав Вітренко. "У зв'язку з цим дуже важливо почати реальні переговори, тому що ми зможемо вести переговори не весь грудень, а тільки два тижні".

Виконавчий директор додав, що "зараз йдуть не переговори, а обговорення, під час яких росіяни висувають певні умови для початку переговорів". Якщо договір все ж не укладуть, на його думку, "потрібно шукати якесь проміжне рішення".

Як повідомлялося, 18 листопада російський "Газпром" направив українському "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який закінчується 31 грудня нинішнього року, або укласти новий договір на один рік. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію.

Нова зустріч з питання транзиту газу через Україну відбудеться наступного тижня.

Відео Зеленський поговорив з Путіним про повернення українських кораблів та газові перемовини

Володимир Зеленський відзначив важливість повернення Росією українських кораблів, які вона рік тому захопила в Чорному морі разом з екіпажами. Водночас наголосив на необхідності повернути озброєння, обладнання та документацію, що були на облавках. Співрозмовники також торкнулися газових питань. У Кремлі кажуть - розмову ініціювала українська сторона.  

Зеленський поговорив з Путіним про повернення українських кораблів та газові перемовини

Залиште свій коментар

Вибір редакції