Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Нафтогазі" пояснили, чому обіцяна Путіним 25-відсоткова знижка на газ для України - це фейк

Україна кілька останніх років напряму не купує газ у РФ.

Російський газ для України й так повинен бути на 20-25% дешевшим, ніж із Європи. Навіть попри обіцянки президента РФ Володимира Путіна надати таку знижку. Причина - "Газпром" під час прямих постачань не платить за його транспортування до Європи.

Про це зазначив виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко

"Оскільки газ до Європи йде, зокрема, через Україну, то під час прямих постачань до України "Газпром" менше подає газу для транзиту до Європи, відповідно менше платить за транзит газу Україні. Відповідно, якщо "Газпром" менше платить, то Україна менше отримує. Тобто 20-25 відсотків - це не знижка, це нормальна ціна, причому наслідком якої може бути зниження доходів України від транзиту", - пояснив Вітренко.

Він додав, що "у нас є можливість мати таку "нормальну" ціну, якщо, наприклад, європейський антимонопольний орган зробить так, щоб "Газпром" не зловживав своїм домінувальним становищем на європейському ринку. Наприклад, якщо буде розблокована можливість для інших компаній отримувати газ на кордоні Росії. Також у нас є можливість мати таку ціну, якщо Україна нарешті реалізує свій потенціал збільшення видобутку газу як з нових, так і з наявних родовищ, при цьому буде більш ефективно споживати газ, і тоді Україна буде експортувати газ, а не імпортувати".

Газ з Росії і так має бути на 20-25 відсотків дешевшим, ніж газ з Європи, оскільки Газпром при прямих поставках не...

Опубліковано Юрієм Витренком Пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

Раніше Вітренко озвучив вимоги української сторони до переговорного процесу щодо газових стосунків із Росією. Зокрема, він категорично відкинув російську ідею щодо обнуління судових претензій, натомість допустив можливість пакетного рішення.

Відео Здорожчання газу та права у смартфоні: топ-5 нововведень листопада для українців

З листопада автомобілісти отримають можливість мати свої водійські права у смартфоні. Водії зможуть створювати власні  електронні посвідчення або технічні паспорти за допомогою мобільного застосунку. Українці зможуть купувати валюту без обмежень. З 5 листопада Нацбанк скасовує ліміт 150 тисяч гривень у день. Набувають чинності нові будівельні норми, які пропонують збільшити  кількість жіночих вбиралень у кінотеатрах і театрах. З 1 листопада в Україні здорожчає газ.

Здорожчання газу та права у смартфоні: топ-5 нововведень листопада для українців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції