У "Нафтогазі" пояснили, чому Україна та Росія провели газові переговори без Єврокомісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

10-річний договір про транзит російського газу до Європи територією України завершується в грудні.

Двостороння зустріч 28 листопада у Відні між міністром енергетики та захисту довкілля України Олексієм Оржелем та міністром енергетики Росії Олександром Новаком, керівництвом газових компаній - "Газпром", "Нафтогаз України", "Оператор ГТС України" - відбулася в рамках тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-Єврокомісія.

Про це в ефірі "Еспресо.TV" сказав виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко і уточнив, що про цю двосторонню зустріч раніше домовилися на рівні Єврокомісії.

"Вони повністю поінформовані і позиція української сторони, принаймні "Нафтогазу", публічно була в тому, що це перший пункт нашої відповіді "Газпрому", що ми маємо обговорювати всі варіанти в тристоронньому форматі, просто є коло технічних питань, які сама Єврокомісія попросила, щоб самі сторони спробували узгодити в двосторонньому форматі, а потім вже приходити на тристоронній формат, коли буде зрозуміло, які питання ми не можемо узгодити на рівні двосторонньому", - пояснив Вітренко.

Виконавчий директор "Нафтогазу" зазанчив, що є певне нерозуміння, що таке позиція, і в кого, яка вона може бути.

"Нафтогаз" - це компанія, в неї є контрактні відносини з "Газпромом", є новий відокремлений оператор, який зараз проходить сертифікацію, які надає послуги з транзиту. В нас є незалежний регулятор, який встановлює тарифи. Функція міністерства - формування політики, міністерство не може вести переговори, наприклад від імені "Нафтогазу" або щодо "Нафтогазу", - сказав Вітренко.

Міністерство енергетики та захисту довкілля не може за "Нафтогаз України" узгоджувати будь-які комерційні параметри.

"Вони не можуть відмовитись від арбітражу, не можуть сказазати: "Нехай вони віддають борг так чи не так". Це операційна діяльність "Нафтогазу", так само міністр і будь-хто завгодно, прем'єр-міністр, міністр енергетики, президент не можуть сказати, що в нас будуть такі тарифи. Ми про це домовились з росіянами. Тарифи визначає незалежний регулятор", - додав Вітренко.

Водночас у вчорашньому повідомленні пресслужби Міненерго РФ вказано, що під час зустрічі також обговорювали питання прямого постачання російського газу до України. В офіційних повідомленнях української сторони про це - жодного слова. Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук запевнив, що переговори з цієї теми з Москвою не ведуться.

Нагадаємо, наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже в судах уже виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Відео Український "Нафтогаз" виграв процес, що розглядав скаргу російського "Газпрому"

Суд Швеції залишив у силі перше з трьох рішень Стокгольмського арбітражу. Ідеться про апеляцію на вердикт від травня 2017 року, в якому відхилено претензії росіян за положенням "бери або плати". Нинішнє рішення Апеляційного суду оскаржити не можна.  

Український "Нафтогаз" виграв процес, що розглядав скаргу російського "Газпрому"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції