У "Нафтогазі" пояснили, які умови транзиту газу Путін вважає "неприйнятними"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Менеджмент компанії відреагував на заяву Путіна про "неприйнятні умови" транзиту газу.

Україна прагне впровадити європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Українська позиція полягає в тому, що він має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи.

Про це 4 грудня написав на сторінці у Facebook виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко після заяви президента РФ Володимира Путіна про "неприйнятні умови" України щодо нового договору.

За словами керівника при цьому тариф корегується (зменшується), оскільки такі втрати не мають перевищувати витрати ефективного і структурно подібного оператора. Іншими словами, пояснив Вітренко, "розрахунки транзитного тарифу, які були показані "Газпрому" і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним".

"Мало того, російській стороні було роз’яснено, що вона може звернутися до оператора або напряму до Регулятора (НКРЕКП) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних (конкурентних) газопроводів, або якщо тариф робить експорт газу невигідним для "Газпрому", – йдеться в дописі.

Щодо «умов України для продовження транзиту». Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який...

Опубліковано Юрієм Витренком Середа, 4 грудня 2019 р.   

Нагадаємо, після зустрічі з президентом Республіки Сербія Олександром Вучичем в Москві 4 грудня Путін заявив, що вважає неприйнятними умови нового договору щодо транзиту російського газу територією України.

Відео За кілька тижнів закінчується 10-річний контракт на транзит російського газу через Україну

Цими вихідними сторони вкотре зустрічалися, утім, домовитися про новий договір так і не змогли. Наступна зустріч може відбутися вже за 3 дні. Росія хоче короткостроковий контракт, адже наступного року запустить новий газогін в обхід нас. Україна натомість вимагає контракту на 10 років та великих обсягів прокачки.  

За кілька тижнів закінчується 10-річний контракт на транзит російського газу через Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції