У "Нафтогазі" розказали, коли знову почнуть купувати газ у Росії

Україна зобов'язується й надалі транспортувати російське блакитне паливо до Європи.

Відсьогодні, 25 листопада, Росія перестала постачати газ Україні. Обидві сторони пояснюють це тим, що виконали домовленості й закінчилися раніше проплачені Києвом обсяги газу.

У "Нафтогазі України" наголосили, що "відповідно до поточних угод з "Газпромом", компанія планує надалі контрактувати російський газ за необхідності, залежно від рівня споживання в Україні та з урахуванням пропозицій на європейському ринку. До цього часу "Нафтогаз" буде приймати російський газ лише для транспортування в Європу".

В українській компанії запевняють про безперебійне транспортування російського газу до Європи.

"За останні півтора року ми показали, що можемо забезпечувати безперебійний транзит російського газу незалежно від того, поставляється він для України чи ні, і в літній, і в зимовий сезон. У цей час торік ми не закуповували російський газ при менших запасах газу в наших підземних газосховищах і менших можливостях для імпорту газу з ЄС. Наскільки нам відомо, і "Газпром", і його клієнти задоволені якістю і надійністю наших послуг з транзиту", – зазначив глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Переговори про ціну російського газу для України в першому кварталі 2016 року планують провести в грудні 2015-го. Решта умов постачання російського газу в Україну узгоджені між "Нафтогазом" і "Газпромом" до 31 березня 2016-го і в першому кварталі змінюватися не будуть.

Тим часом РФ перестала постачати Україні вугілля як "помсту" за знеструмлений окупований Росією Крим.

Залиште свій коментар

Наступна публікація