У "Нафтогазі" розповіли деталі нових вимог до "Газпрому" на 17,3 млрд

Дата публікації
Перегляди
3838
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У "Нафтогазі" розповіли деталі нових вимог до "Газпрому" на 17,3 млрд

Фото: УНІАН

У компанії одразу низка вимог до російського "Газпрому"

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що українська компанія намагатиметься стягнути з російського "Газпрому" компенсацію на 17,3 мільярда доларів у нових арбітражах.

Про це він 15 квітня написав на своїй сторінці у Facebook.

Топменеджер компанії розповів, що 17,3 мільярда доларів — це сума одразу декількох позовів та звернень "Нафтогазу" до антимонопольних органів ЄС та міжнародних арбітражів. Ці претензії української компанії мають змусити Газпром піти на певні поступки та зміни у своїй роботі.

"Наприклад, надавати можливість покупцям свого газу отримувати його на кордоні Росія-Україна. Розблокувати транзит газу з Середньої Азії. Пропонувати незалежним видобувникам газу в Росії так звані "свопи" для експорту їхнього газу через Газпром. Це вже не кажучи про чутливість теми компенсацій за Росукренерго". - пише Вітренко.

Якщо "Нафтогаз" переможе і у цих позовах проти Газпрому, то Україна зможе значно збільшити доходи від транзиту газу, знизити вартість імпортного газу, отримати компенсацію за борги Росукренерго, а у майбутньому — надавати послуги з транспортування водню.

Про нові мільярди доларів, Газпром та звіт за 2019 рік Згадка у моєму попередньому дописі (https://bit.ly/2V7Zrbh) про...

Опубліковано Юрій Вітренко - Yuriy Vitrenko Середа, 15 квітня 2020 р.

За словами Вітренко, нові звернення "Нафтогазу" можливі в межах контракту про транзит, які він підписав від імені компанії з головою російського Газпрому наприкінці 2019 року.

Аби втілити у життя план зі стягнення з "Газпрому" 17,3 мільярда доларів, його має затвердити наглядова рада Нафтогазу. Це рішення вона має ухвалити 16 квітня.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія виплатила Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
3838
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація