Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Нафтогазі" розповіли, коли можуть розпочати купувати російський газ

Україна зобов'язана відновити закупівлі за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Уже цієї весни, в березні, "Нафтогаз України" планує відновити закупівлю газу в російського "Газпрому".

Про це розповів голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв", пишуть "Українські новини".

"Ми провели кілька раундів переговорів. Ми сподіваємося протягом цього місяця на імплементацію рішення (Стокгольмського арбітражу) в частині контракту купівлі-продажу. Ми сподіваємося, що це дасть можливість вже в березні почати закупівлі газу в "Газпрому", — зазначив Коболєв.

Він уточнив, що вже майже узгоджена додаткова угода до чинного контракту від 2009 року, яку мають підписати.

Нагадаємо, відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу Україна повинна купити в Росії до 5 млрд кубометрів газу протягом 2018-го.

Востаннє "Нафтогаз" купував газ у "Гаспрома" два роки тому, наприкінці 2015-го. Після того відмовився – чекав рішення арбітражу щодо пунктів, які не влаштовували Україну.

22 грудня 2017-го  "Нафтогаз" отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на закупівлю газу. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у "Газпрому" в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів за тисячу кубометрів; відхилив вимоги російської сторони купувати газ за принципом "бери або плати" на суму 56 млрд доларів. Також арбітраж знизив обсяг газу, який "Нафтогаз" у 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у "Газпрому", від 52 до 5 млрд кубометрів на рік.

Згідно з транзитним контрактом, який було укладено 2009-го, "Газпром" повинен був транспортувати через Україну 110 млрд кубометрів на рік. Оскільки ця умова не виконувалася, "Нафтогаз" вимагає в суді стягнути з російської компанії 16 млрд доларів. Публікація рішення арбітражу за контрактом на транзит очікується 28 лютого 2018 року.

наслідки рішення по "Газпрому"
Нафтогаз України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції