Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Нафтогазі" розповіли, на скільки може зрости вартість транзиту для "Газпрому"

Росіяни можуть зменшити вартість транзиту, якщо збільшать обсяги.

Вартість транзиту газу через триторію України для "Газпрому" може зрости втричі, якщо компанія відмовиться збільшити обсяги транзиту.

Про це повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Економічна правда.

За його словами, нові тарифи складаються з двох ставок, одна з яких застосовується до зарезервованих потужностей, а інша - до протранспортованих обсягів.

Вітренко зазначив, що у у 2015 році "Газпром" заплатив близько 2 млрд доларів за транзит близько 67 млрд кубометрів газу територією України. У цьому році за той же обсяг газу російська компанія повинна буде заплатити 6,1 млрд доларів. До 2019 року, коли закінчується термін дії поточного контракту на транзит), вийде сума 16 млрд доларів.

Юрій Вітренко зазначив, що вартість транспортування розрахована виходячи з 110 мільярдів зарезервованих потужностей для "Газпрому".

 

Вчерашнее заявление о том, что с 2020 года транзитные тарифы будут снижены в 9 раз, и поэтому транзит через Украину буде...

Опубліковано Юрієм Витренком 17 лютого 2016 р.

"У Газпрому, таким чином, є економічний стимул максимально використовувати зарезервовані потужності. Наприклад, якщо обсяг транзиту буде підвищено на 64% до 110 млрд кубометрів, "Газпром" повинен буде заплатити всього на 5% (300 млн доларів) більше", - повідомив Вітренко.

"Тому, якщо Газпром хоче знизити питому вартість транзиту в перерахунку на тисячу кубометрів, він повинен просто більше транзитувати через Україну", - підсумував він.

Нагадаємо, російську державну компанію "Газпром" попередньо визнали монополістом на ринку транзиту природного газу територією України. Відповідно за такі дії "Газпрому" загрожує штраф на близько 3 млрд доларів США.

Зазначимо, що в першому півріччі 2016 року має завершитися судовий процес між Україною та Росією щодо постачань газу. Процес розпочався ще півтора року тому, навесні 2014-го. Кожна сторона нарікає на іншу на невиконання умов контракту та вимагають мільярдні компенсації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції