У "Нафтогазі" розповіли про компенсацію від "Газпрому" та зниження оптової ціни на газ

Остаточні цифри стануть відомі після рішення Стокгольмського арбітражу.

У "Нафтогазі України" прогнозують зниження оптової ціни на газ та отримання компенсації за завищені ціни від російського "Газпрому". Щоправда, це відбудеться у разі, коли Україна виграє позови в Росії і суми компенсацій будуть саме на користь Києва.

"Зараз ціна (оптова в Україні) залежить від вартості імпортного газу, який "Нафтогаз" та інші імпортери купують на європейському ринку. А вартість цього палива формується, як правило, на основі ціни газу на німецькому хабі плюс витрати на транспортування до кордону України. Принцип, який заклав трибунал (Стокгольмського арбітражу) і який належить сторонам імплементувати в рамках змін в чинний контракт, — це просто ціна європейського ринку. Без витрат на доставку від німецького хабу до кордону України. Відповідно, в Україні ціна на оптовому ринку може стати нижчою", - пояснив головний комерційний директор групи "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю "Новому времени".

Українська компанія також сподівається, що після завершення судового процесу щодо транзиту газу почне працювати угода про інтерконнект – об'єднання мережі зі східноєвропейськими країнами-сусідами.

"Тоді ми та інші учасники ринку зможемо робити віртуальний реверс, використовувати такий інструмент, як свопи: отримуючи газ в Україні, міняти цей обсяг на газ, скажімо, в Німеччині. Це відкриває абсолютно нові можливості на ринку і може призвести до того, що ціна на українському ринку і для інших покупців теж опуститься до рівня "хаб". Але для цього необхідно виграти і наш транзитний позов", - сказав Вітренко.

Стокгольмський арбітраж уже ухвалив окреме рішення щодо скасування норми "бери або плати" у контракті між Україною та Росією від 2009 року. Щоправда, скасування стосується лише 2014 та 2015 років (у 2016-му Україна не купувала російський газ). Відтепер "Газпром" повинен компенсувати "Нафтогазу" переплачені кошти. Щоправда, ситуація може змінитися – сторони очікують рішення щодо інших позовних вимог і загальна картина може змінитися.

Нагадаємо, "Нафтогаз" і "Газпром" подали зустрічні позови три роки тому – щодо умов та вартості транзиту російського газу територією України до Європи, а також щодо вартості та умов купівлі-продажу газу для України. У травні цього року арбітраж ухвалив перше окреме рішення у справі.

ВідеоГаз як зброя: наслідки рішення Стокгольмського арбітражу у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому"

ВідеоКоболєв розповів, як перемога "Нафтогазу" проти "Газпрому" вплине на гаманці українців

Залиште свій коментар