У "Нафтогазі" спростували дані про нові ціни на газ для України

В "Нафтогазі" відзначили, що якщо вартість газу для України в четвертому кварталі виросте, то компанія може скоротити закупівлі у "Газпрома".

Цены на газ для Украины в четвертом квартале 2009 года, названные представителями "Газпрома", являются лишь прогнозом российской компании. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогаз України".

За словами представників компанії, поки остаточної ціни немає, і якою саме вона буде, поки говорити рано. Крім того, в "Нафтогазі" відзначили, що якщо вартість газу для України в четвертому кварталі виросте, то компанія може скоротити закупівлі у "Газпрома", якщо на це буде отримана згода російської сторони.

11 вересня голова "Газпром збут Україна" Анатолій Подмишальський заявив, що в четвертому кварталі "Нафтогаз" купуватиме паливо по 205-210 доларів за тисячу кубометрів. Для порівняння: у третьому кварталі газ для України коштує 198 доларів за той же об'єм, а в другому кварталі - 270,95 долара.

За умовами угоди між Росією і Україною, ціна на газ визначається за допомогою спеціальної формули, яка залежить від цін на нафту дев'ятимісячної давнини.

У контракті між "Газпромом" і "Нафтогазом" прописаний і мінімальний обсяг поставок на Україну. Однак через економічну кризу Україна купує менше газу, ніж це зафіксовано в угоді. "Газпром" має право оштрафувати "Нафтогаз", але російські чиновники неодноразово повторювали, що не збираються користуватися своїм правом, щоб не завдати економіці України ще один удар.

У 2009 році "Нафтогаз України" планує купити у "Газпрому" 32 млрд кубометрів газу. Для цього йому потрібно придбати в четвертому кварталі 14 мільярдів кубометрів. Таким чином, якщо прогноз "Газпрому" за цінами виявиться вірним, то Україні доведеться заплатити за газ трохи менше трьох мільярдів доларів.

Що стосується обсягів поставок в 2010 році, то прем'єр-міністр Юлія Тимошенко раніше повідомляла, що він складе 32 млрд кубометрів, а не 41,6 мільярда, як планувалося раніше. При цьому вартість транзиту палива через Україну має зрости більш ніж у півтора рази. І скорочення обсягу поставок, і зростання цін на транзит невигідні "Газпрому".

Читайте також:

Москва передасть Києву пропозиції щодо "газової угоди" у вересні

У IV кварталі російський газ для України подорожчає

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

"Газпром" розповів, скільки платитиме Україні за транзит газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: