Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Нафтогазі" відповіли на заяву Путіна про збереження транзиту через Україну

"Нафтогаз" готовий врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражі. Щоправда, два спори між "Газпромом" та "Нафтогазом" вже врегульовані, але РФ не виконує рішення.

Про це повідомив на власній сторінці у Facebook головний комерційний директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. 

Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Понеділок, 16 липня 2018 р.

"Два спори (щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу) між Газпромом та Нафтогазом вже були врегульовані в Стокгольському арбітражі. Проблеми "лише" у тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу - не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол. компенсації, яку визначив арбітраж", - зауважив Вітренко.

Він додав, що "Нафтогаз" готовий врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу, з яким нещодавно звернулися до Стокгольмського арбітражу. Вітренко нагадав, що компанія вимагає від Газпрому перегляду транзитної ставки в бік збільшення і подала позов на майже 12 млрд дол. США.

"Якщо цей спір ми будемо "врегульовувати" в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку - до кінця 2020 року", - підкреслив головний комерційний директор.

Але він не впевнений, що Газпром і Німеччина будуть готові зупинити будівництво Північного потоку-2 до закінчення нового арбітражу.

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін  запевнив американського президента Дональда Трампа, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну після будівництва Північного потоку-2. "Більш того, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується наступного року, в разі врегулювання спору між господарськими суб'єктами у Стокгольському арбітражному суді", - наголосив Путін.

Відео"Газпром" знизив тиск у трубі для транзиту до Європи

Україна офіційно попередила Євросоюз: через Росію він може лишитися без газу. "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за відновлення поставок палива до України, але не квапиться віддавати величезний борг, сплатити який українцям примусив росіян в середу міжнародний арбітраж. Газпром має сплатити Нафтогазу понад 2,5 мільярда доларів.

"Газпром" знизив тиск у трубі для транзиту до Європи

 

Вибір редакції