Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Нафтогазі" заявили про проходження критичної доби з нестачею газу. Стабілізацію очікують в суботу

Росія відмовилася постачати газ Україні.

Україна впоралася із черговою газовою блокадою Росії. Критичну добу пройшли у п'ятницю, 2 березня. А на стабілізацію очікують в суботу, 3 березня.

Про це в ефірі "24 каналу" розповів головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Для нас ця доба (2 березня) є критичною, але ми вже бачимо, що ми її проходимо, за рахунок, зокрема, і свідомих українських громадян, які добровільно обмежили споживання, за рахунок того, що вже пішов газ з Європи, за рахунок різних технічних дій. Наприклад, газові електроприлади в "Укртрансгазі" було переведено на електрику, також на мазут перейшли підприємства, які генерують тепло", - сказав Вітренко.

П’ятниця була найкритичнішою добою.

"Завдяки всім цим заходам зараз ми бачимо, що ситуація вже стабілізується і відзавтра (3 березня) ми побачимо вже абсолютно стабільну роботу ГТС", – запевнив головний комерційний директор "Нафтогазу".

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти – на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

Влада України та керівництво "Нафтогазу" закликало укарїнців жостко економити газ кілька днів. Де можливо - перейшли на альтернативні види палива, на вимушені канікули відправили дитсадки, школи та виші. Українські чиновники навперебій запевняли, що ситуація контрольована - просто всім разом слід поекономити.

Пізніше стало відомо, що Україна домовилася про постачання газу з польською компанією PGNiG. У "Нафтогазі" зазначили, що вже почали закачувати газ із Європи.

Відео"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

А також на транзит палива українськими магістралями до ЄС. Очільник "Газпрому" Олексій Міллер пояснив, що таке рішення у Росії ухвалили через вердикт Стокгольмського арбітражу, який присудив сплатити "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів компенсації.

"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

ВідеоВ українських школах продовжили карантин для економії газу

Через підступ "Газпрому" українська газотранспортна система працює з максимальним навантаженням. Через загрозу дефіциту газу на вимушені канікули відправили навчальні заклади. Але такий вимушений крок не на довго. Вже з наступного тижня синоптики обіцяють потепління.

В українських школах продовжили карантин для економії газу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції