У "Нафтогаза" відбирають газову трубу

В Міненерго заявили, що виведення ГТС зі складу "Нафтогазу" - підготовка до СП з "Газпромом".

Українську газотранспортну систему (ГТС) виведуть зі складу "Нафтогазу". Вчора, 23 червня, НКРЕ зажадала від Міненерго передати ГТС "Укртрансгазу".

Формально це необхідно для виконання вимог Євросоюзу, який виділяє кредити на модернізацію системи. Але справжньою метою є підготовка до можливого створення СП з "Газпромом", визнають в Міненерго, пише Комерсант-Україна.

Ініціатором передачі газотранспортної системи від НАК "Нафтогаз України" її дочірній структурі - "Укртрансгазу" - виступила Нацкомісія регулювання електроенергетики, повідомив її член Сергій Дунайло.

"Виконання "Нафтогазом" функції оператора ГТС суперечить закону "Про лібералізацію ринку газу", а також європейському законодавству",- пояснив Дунайло.

За його словами, комісія направила звернення в Міненерго. Закон "Про функціонування ринку природного газу", що передбачає реформу і демонополізацію газового ринку, був прийнятий минулого року на вимогу Єврокомісії.

У Міністерстві енергетики і вугільної промисловості неофіційно повідомили, що готові підтримати ініціативу, оскільки виділення ГТС в окрему компанію дозволить притягнути необхідні інвестиції на реконструкцію трубопроводів.

"Збільшення попиту на газ в Євросоюзі привело до росту постачань російського палива, що створює сприятливі можливості для України як транзитної держави. Але щоб скористатися цими можливостями, потрібна реконструкція ГТС",- вважають в Міненерго.

Об'єм транзиту російського газу через Україну, за даними міністерства, за перші 5 місяців року виріс на 22%. А після згортання ядерних програм у низці країн у зв'язку з подіями в Японії його споживання зросте ще більше, упевнені в Міненерго.

"Нам треба збільшити потужності ГТС мінімум на 20%, щоб впоратися з транзитом цих додаткових об'ємів. Але кредити у розмірі 3 млрд доларів "Укргазвидобування" зможе притягнути лише тоді, коли керуватиме ГТС",- пояснили в Міненерго.

Нагадаємо, Міненерго розраховує, що модернізація української газотранспортної системи почнеться до грудня.

Про своє бажання інвестувати в українську трубу заявила вже низка світавих фінансових організацій. Серед них, зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку, який готовий інвестувати в ГТС України мільярд доларів.

Як повідомлялось, НАК "Нафтогаз України" і "Газпром" розпочали створення спільного підприємства з розробки шельфу Чорного моря, повідомив голова правління української компанії Євген Бакулін.

Читайте також:

ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

Модернізація української ГТС стартує восени

Модернізувати українську ГТС вигідніше, ніж будувати нову

ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

Бойко залучить німців до модернізації української ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: