У наступному році Україна закупить на третину менше газу у Росії

Україна подала заявку на закупівлю в російського газового монополіста "Газпром" у 2012 році 27 мільярдів кубометрів газу порівняно з 40 мільярдів кубометрів у 2011 році.

У 2012 році Україна закупить газу в російського газового монополіста "Газпром" на третину менше, ніж у 2011 році.

Україна подала заявку на закупівлю в російського газового монополіста "Газпром" у 2012 році 27 мільярдів кубометрів газу порівняно з 40 мільярдів кубометрів у 2011 році. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Так, ми вже надіслали офіційну заявку на 27 мільярдів кубометрів", - сказав Бойко, уточнивши, що це обсяг, який Україна планує закупити в наступному році, додавши, що відповідну заявку було надіслано минулого тижня (22-28 серпня).

При цьому, як повідомлялося раніше, якщо Україна скоротить закупівлі російського газу, їй доведеться оплатити це паливо і ще заплатити штраф в розмірі до 300% від його вартості. Про це заявив глава Фонду національної енергетичної безпеки РФ Костянтин Симонов, коментуючи плани України втричі скоротити споживання російського газу найближчими роками.

Він також розкритикував ідею Києва замінити газ вугіллям. "По викидах вуглекислого газу вугілля на 70% більше шкодить, ніж газ. Україна, якщо зараз вона дійсно почне затверджувати програму переходу з газу на вугілля, тим самим фактично закриє собі двері по переговорах про інтеграцію своєї економіки в європейський простір. Тому що це повністю суперечить енергетичному вектору Європи, і у Брюсселі їм дуже швидко дадуть по голові", - упевнений Симонов.

Нагадаємо, у вівторок, 30 серпня, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що найближчими роками Україна скоротить об'єми закупівель газу в Росії в три рази. За його словами, у зв'язку з постійним зростанням цін на газ Україні зараз дешевше використати вугілля, ніж блакитне паливо.

Читайте також:

Україні загрожує штраф за скорочення закупівель російського газу

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Туреччина вимагає від "Газпрому" зниження цін на газ

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: