У Нацбанку буде новий голова?

За інформацією газети "Дело", вже у середу новим головою Національного банку може стати Петро Порошенко.

Сьогодні, 17 жовтня, голова Національного банку України Володимир Стельмах проведе прес-конференцію, на якій може оголосити про свою відставку, пише газета "Дело" (№172 від 17 жовтня). 

"Передбачається наступний сценарій: Стельмах пише заяву про відхід з політичних або особистих причин (така можливість прописана в Законі "Про Національний банк"), президент приймає відставку і подає до парламенту кандидатуру Порошенка, яка і затверджується коаліційною більшістю за попередньою домовленістю", - пише газета.
 
При цьому видання зазначає, що такий розвиток подій спростовують в Нацбанку, але підтверджують в його раді. "Такого (щоб Стельмах з особистих причин пішов з поста керівника НБУ) не може бути у жодному випадку", - запевняє перший заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов. За його словами, Стельмах продовжуватиме працювати на своїй посаді. 

Водночас, член ради НБУ Василь Горбаль висловлює іншу думку: "У світлі останніх (політичних) подій відставка Стельмаха нікого не здивує. Ця можливість не виключалася вже після того, як він був внесений в списки "Нашої України".
Про те, що вибір нинішнього глави НБУ буде зроблений саме на користь парламенту, говорить ще один представник ради Нацбанку, який попросив газету не називати його. 

"Такий розвиток подій прогнозували ще тоді, коли на чолі ради НБУ став Порошенко (у лютому нинішнього року він змінив на цій посаді академіка Валерія Геєца)", - зазначає видання. 

Також газета наводить слова глави ради НБУ Петра Порошенка, який сказав: "Можна припустити, що ми маємо справу з високим ступенем вірогідності того, що Володимир Семенович (Стельмах) прийме рішення і піде до парламенту", й додав, що вважатиме за честь зайняти такий високий пост.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: