Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У найближчі місяці Україна повинна віддати 3,5 мільярда доларів боргів - Данилишин

Отримання кредитів від МВФ переноситься.

Протягом літа Україна повинна погасити 1,8 млрд доларів боргів, у вересні – ще 1,7 млрд доларів.

Такі цифри навів голова ради Національного банку України Богдан Данилишин.

"2019 рік - період найбільших виплат за зовнішнім держборгом. На початок року обсяг виплат з обслуговування і погашення зовнішнього держборгу оцінювався в 6,3 млрд дол. За три літніх місяці Україні потрібно буде випалити зовнішніх боргів на суму 1,8 млрд дол., у вересні - 1,7 млрд дол. Плюс до цього - очікуваний в липні-серпні вихід нерезидентів з гривневих ОВДП, які вони купували в січні-квітні, приблизно на еквівалент 1 млрд дол., з подальшою конвертацією отриманих грошей у валюту", - зазначив Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

Голова ради НБУ переконаний, що Україна впорається з виплатою боргів.

"Впораємося? Впораємося. Але в чималому ступені за рахунок запозичень уряду, в окремих випадках - міжнародних резервів НБУ, які вже за підсумками травня знизяться через виплати за держборгом 1,7 млрд дол. Тому, якщо зберігається можливість продовження співпраці з МВФ в рамках діючої програми, доцільно цим скористатися. Потрібно також враховувати, що згідно із законом "Про Національний банк України" золотовалютний резерв використовується виключно для забезпечення внутрішньої і зовнішньої стабільності грошової одиниці України. Не допускається використання золотовалютного резерву для надання кредитів і гарантій та інших зобов'язань резидентам і нерезидентам України. Тому уряду слід мати на увазі ці позиції. Думаю, що незалежність НБУ дозволяє проводити досить зважену не залежно ні від кого політику використання золотовалютних резервів. Як кажуть – не одним днем живемо", - зазначив Данилишин.

Про економічні ризики для України Літо обіцяє бути бурхливим в політичному плані, навряд чи спокійніше на політичному...

Опубліковано Богданом Данилишиним Неділя, 2 червня 2019 р.

Нагадаємо, за нинішньою програмою Міжнародного валютного фонду Україна б мала отримати 1,3 млрд доларів кредиту в травні (термін перенесли), ще 1,2 млрд доларів – у листопаді. МВФ повернеться до питання виділення коштів після парламентських виборів в Україні та стабілізації політичної ситуації.

Ще Україна може отримати 0,5 млрд євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу і 1 млрд доларів кредитів Світового банку.

"Сумарно - 4,1 млрд дол. У варіанті з новою програмою (МВФ) терміни отримання кредитів передбачити складно. Робота над новою програмою може зайняти в кращому випадку пару місяців. Врахуємо й те, що представники Фонду для її обговорення приїдуть не раніше формування нового уряду за підсумками парламентських виборів. Виходить, раніше вересня представників МВФ чекати не доведеться, тому підписання документів варто очікувати не раніше кінця вересня – початку жовтня. Та й виділення кредитів відбувається аж ніяк не відразу після підписання програми", - наголосив Данилишин.

Тож голова ради НБУ прогнозує ризики на українському валютному ринку.

ВідеоМісія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Спеціалісти фонду працювали в Києві впродовж тижня. За цей час вони зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та його новою адміністрацією. Керівник місії Рон ван Роден відзначив, що мали конструктивні дискусії з владою України. Експерти МВФ дійшли висновку - грошово-кредитна і податково-бюджетна політика - ефективна. Натомість стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення.    

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції