Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ "абсолютно точно" знають, що всі російські банки в Україні ведуть переговори про продаж

Про подальший розвиток цих банків на території України говорити не можна, вважає регулятор.

Всі банки з російським державним капіталом в Україні ведуть переговори про продаж, сказала заступник Національного банку України Катерина Рожкова.

"Ми абсолютно точно знаємо, що всі банки з державним російським капіталом, які працюють сьогодні в Україні, ведуть переговори про потенційно можливий продаж", - сказала Рожкова в ефірі телеканалу "Інтер" в неділю, передає "Інтерфакс-Україна".

Заступник голови НБУ зазначила, що продаж - кращий спосіб для цих банків залишити український ринок.

"У сьогоднішніх умовах, на жаль, про якийсь подальший розвиток цих банків на території України говорити, звичайно, не можна", - сказала Катерина Рожкова.

При цьому заступник голови НБУ запевняє, що можливий продаж російських банків не вплине на їхніх клієнтів. Фінустанови, які потрапили під санкції, є ліквідними та можуть виконувати свої зобов'язання перед клієнтами, зазначила Рожкова.

ВідеоНацбанк пропонує заборонити російським банкам виводити капітал за межі України

Нагадаємо, 10 березня під час засідання Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував вести санкції проти російського "Сбербанку". Цю пропозицію підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Такі дії щодо російського фінансової установи пов'язані з тим, що в РФ "Сбербанк" почав обслуговувати клієнтів, які в якості посвідчення особи використовують папірці, видані терористами "ЛНР" і "ДНР" під виглядом "паспортів".

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо російських банків.

Вони будуть введені на один рік для публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Санкції стосуються запобігання виведення капіталу за кордон України. Зокрема, забороняються будь-які операції на користь материнських банків, як надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, розміщення рахунків на коррахунках і т. п. Також вводиться заборона на виплату дивідендів, відсотків.

Фотогалерея У Києві активісти замуровують бетонними блоками вхід до центрального офісу "Сбербанку" (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції