У НБУ назвали умови вільної купівлі валюти бізнесом та розповіли про ситуацію зі зміцненням гривні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нацбанк очікує приходу на валютний ринок України кількох іноземних гравців.

Зміцнення гривні є важливим фактором для підвищення довіри до неї, зниження ринкових ставок і прискорення зростання економіки. Бізнесу дозволять вільну купівлю валюти, коли буде ясність щодо подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом. Водночас Нацбанк очікує на прихід на валютний ринок України кількох іноземних гравців.

Про це заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій під час зустрічі з представниками бізнесу в Європейській Бізнес Асоціації, пише УНІАН.

ВІЛЬНА КУПІВЛЯ ВАЛЮТИ БІЗНЕСОМ

Регулятор дозволить бізнесу вільну купівлю валюти без обмежень зобов'язаннями за зовнішньоекономічними контрактами, коли буде ясність щодо подальшої співпраці України з МВФ (Київ хоче взяти новий кредит на 5,5 млрд доларів).

Чурій зазначив, що НБУ вже готовий до зняття цього обмеження, але для цього потрібні певні макроекономічні передумови.

"Правління ухвалило рішення зняти це обмеження, коли буде ясність у відносинах з МВФ", - сказав Чурій.

НОВІ ГРАВЦІ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ

Нацбанк очікує приходу на валютний ринок України кількох іноземних гравців - у зв'язку з дозволом іноземним банкам торгувати валютою між собою за гривню.

"Ми очікуємо, що до кінця року п'ять-шість іноземних банків зайдуть на ринок і торгуватимуть", - сказав Чурій.

За його словами, це рішення однозначно підвищить ліквідність валютного ринку України, його привабливість для іноземних інвесторів і обсяги торгів. При цьому Чурій попередив, що дозвіл вільно купувати валюту приведе до підвищення волатильності на валютному ринку.

ЗМІЦНЕННЯ ГРИВНІ

Чурій зазначив, що зміцнення національної валюти України є важливим фактором для підвищення довіри до неї, зниження ринкових ставок і прискорення зростання економіки.

Минулий рік показав спроможність гривні не лише дешевшати, але й істотно зміцнюватися.

"Це дуже важливо для довіри до національної валюти. Якщо немає довіри до національної валюти, відсоткові ставки завжди будуть дуже високими", - сказав Чурій.

За високих ставок не буде розвитку кредитування та стійкого зростання економіки.

Нацбанк продовжить дотримуватися політики гнучкого курсоутворення, а бізнесу доцільно хеджувати ризики, пов'язані з коливаннями курсу.

Нагадаємо, уряд оновив прогнози щодо курсу долара в Україні. Оптимістичний сценарій: 2020 рік - 24,8 грн за долар, 2021 рік - 23,9 грн, 2022 рік - 24,2 грн. Консервативний прогноз: 2020 рік - близько 27 грн.

Топменеджери українських компаній, щоквартальне опитування яких традиційно провів Нацбанк, прогнозують, що протягом найближчих 12 місяців долар в Україні коштуватиме 27-27,5 грн.

Прогнози Міжнародного валютного фонду щодо курсу долара в Україні такі: 2019 рік - 26,75 грн, 2020 рік - 27,72 грн, 2021 рік - 28,70 грн, 2022 рік - 29,67 грн, 2023 рік - 30,64 грн, 2024 рік - 31,61 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Плейлист 18 відео Економічні новини

Актуальні економічні новини: бізнес, фінанси та прогнози.

Економічні новини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції