Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ поки не бачать проблем для української економіки через коронавірус

Однак, вплив в майбутньому можливий.

Заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб заявив, що у НБУ поки не бачать проблем для української економіки через поширення коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

За його словами, українські експортери, що постачають продукцію в Китай, не скорочували обсяги виручки після загострення ситуації з коронавірусом.

Сологуб уточнив, що були деякі проблеми з логістикою, але зараз вони вирішені. Понад половину нашого експорту в Китай - це зерно, продукти харчування та шрот. Попит на ці продукти не знизився ані з боку Китаю, ані на світовому ринку.

"На мою думку, ця ситуація мала короткостроковий ефект. Можливо, деякий вплив буде у майбутньому, але глобально ми не бачимо проблем для української економіки", - додав Сологуб.

Нагадаємо, 7 лютого Нацбанк прогнозував, що спалах нового коронавірусу матиме короткостроковий вплив на світову економіку та несуттєво вплине на Україну, враховуючи попередній досвід поширення подібних хвороб. 

Плейлист 94 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Як відомо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Про перші випадки захворювання коронавірусом повідомили одразу 5 країн

ЗМІ Італії повідомляють, що тест 25-річної дівчини підтвердив небезпечну хворобу. Шпиталізували її у південному регіоні Кампанія після того, як українка відвідувала північ країни. Нині хвора перебуває у шпиталі Неаполя, її стан називають некритичним. Більше про коронавірус    

Про перші випадки захворювання коронавірусом повідомили одразу 5 країн

Залиште свій коментар

Вибір редакції