У НБУ порахували, скільки мільйонів українців розраховуються з допомогою карток та смартфонів. Інфографіка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У НБУ порахували, скільки мільйонів українців розраховуються з допомогою карток та смартфонів. Інфографіка

moneyhome.co.uk

В Україні зростає відсоток безготівкових розрахунків серед населення.

В Україні постійно зростає кількість безготівкових розрахунків серед населення. Відповідно зростає і кількість випущених банківських карток, POS-терміналів, а також з'явилася можливість розраховуватися токенізованими картками з допомогою смартфонів.

"Якщо раніше держателі платіжних карток частіше знімали готівку в банкоматах, то сьогодні вони все більше віддають перевагу безготівковим розрахункам. Безготівкові операції переважали за обсягом і кількістю у 2019 році. Вісім із десяти операцій із платіжними картками були безготівковими. Частка обсягу безготівкових операцій становила 50,3% від усіх операцій із картками (за підсумками 2018 року – 45,1%). П’ять років тому цей показник становив лише 25%", - повідомили в Нацбанку.

У розрізі серед безготівкових розрахунків 51,2% припадають на розрахунки в торговельних мережах, 42,4% - перекази з картки на картку.

Торік на платіжному ринку спостерігалася стабільна динаміка розширення платіжної інфраструктури, в першу чергу – безконтактної.

"Це зумовлено популярністю безконтактних операцій. Адже такі операції безпечні, швидкі та зручні. За останній рік мережа торговельних POS-терміналів в Україні зросла на 19,7% – до 333,8 тис. одиниць. Водночас 90% торговельних POS-терміналів забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати (станом на 1 січня 2019 року – 79,4%). Загалом за останні п’ять років кількість торговельних платіжних терміналів збільшувалася в середньому на 31 тис. штук за рік. Сьогодні їх кількість майже удвічі перевищує показники на початок 2015 року", - констатують у НБУ.

За минулий рік кількість безконтактних платіжних карток зросла у понад два рази – від 3,9 млн штук до 8,6 млн штук карток.

Кількість токенізованих платіжних карток (у смартфонах) на 1 січня 2020 року становила 2,5 млн штук.

Відповідно понад чверть активних платіжних карток в Україні – це безконтактні та токенізовані картки (26,5% або 11,2 млн штук карток). Безготівкові операції з використанням безконтактних та токенізованих карток становили третину від загальної кількості та обсягу безготівкових операцій у торговельних мережах (по 36% кожний показник).

Національний банк України
Національний банк України
Національний банк України
Національний банк України
Національний банк України

 

Наступна публікація