У НБУ пояснили поступове зміцнення курсу гривні

Дата публікації
Перегляди
2496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У НБУ пояснили поступове зміцнення курсу гривні

Фото: Національний банк України

Цьому сприяли падіння цін на енергоносії та рекордний урожай зернових.

Зміцненню курсу гривні на початку лютого сприяли зниження ціни на енергоносії, гальмування з підвищенням ставок Центробанками країн світу та рекордний урожай зернових в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

"У першій декаді лютого відзначалося помітне зміцнення курсу гривні. З початку року до теперішнього часу гривня по відношенню до долара посилилася на 2,9% (офіційний курс НБУ). Це сталося внаслідок впливу низки зовнішніх і внутрішніх факторів. Серед зовнішніх факторів виділю два основних - гальмування з підвищенням ставок основними Центробанками світу і порівняно низькі ціни на енергоносії", - розповів він.

За його словами, головним чином на всі валюти світу впливають рішення Федерального резерву США, яке вирішило не підвищувати ключові ставки. Це також підтримав Банк Англії.

Що стосується внутрішніх факторів, то Данилишин виокремив три основних: рекордний урожай зернових в Україні в поточному маркетинговому році, збільшення вкладень іноземних інвесторів у придбання українських державних облігацій та помірність уряду у витратах коштів держбюджету наприкінці року.

НА запити ЗМІ надаю особистий експертний коментар ЩОДО СИТУАЦІІ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ Чому зміцнюється гривня  На...

Опубліковано Богданом Данилишиним Неділя, 10 лютого 2019 р.

Нагадаємо, від початку лютого курс долара стрімко падає і від січневого піку в 28,3 грн за гривню опустився аж до 26,9 грн цього тижня. Також поступово знижується і курс євро.

Валютні коливання: чому долар та євро стрімко дешевшають

Валютні коливання: чому долар та євро стрімко дешевшають

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація