У НБУ пояснили, що відбувається з гривнею на валютному ринку та озвучили прогнози

Регулятор  продав на аукціоні 208 мільйонів доларів, аби не було значного коливання курсу.

У Національному банку України запевняють, що здорожчання долара США в серпні-вересні майже до 27 грн є невід'ємною складовою режиму гнучкого курсоутворення. Тобто те, що гривня знецінилася, є, мовляв, нормальним явищем.

"За таких умов зміцнення або послаблення курсу гривні визначається співвідношенням попиту і пропозиції. Волатильність, яка посилилася в серпні-вересні, не створила суттєвих ризиків для виходу інфляції за межі цільових показників (12% +/–3 п.п. на 2016 рік та 8% +/–2 п.п. на 2017 рік)", – ідеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Сьогодні, 5 жовтня, в офіційних курсах НБУ долар коштує 25,86 грн. Це на гривню менше, ніж місяць тому, коли на початку вересня фіксували найбільше здорожчання валюти.

"Національний банк, як і раніше, не перешкоджав тенденціям, що домінували на валютному ринку, проте згладжував надмірні коливання обмінного курсу за допомогою валютних інтервенцій. Так, починаючи з 31 серпня було проведено вісім аукціонів з продажу валюти, під час яких Національний банк задовольнив заявки на 208 млн доларів США", – пояснили в НБУ.

У середині вересня ситуація на валютному ринку почала стабілізуватися.

"Це навіть дозволило Національному банку вийти на ринок для купівлі валюти. У вересні було проведено три аукціони з купівлі валюти, під час яких НБУ придбав 47,9 млн доларів США для нарощування міжнародних резервів", – повідомляють у Нацбанку.

Нині золотовалютні резерви становлять 15,5 млрд доларів. У НБУ сподіваються збільшити їх до кінця 2016-го до 17,2 млрд доларів.

У Нацбанку також пояснили, що позитивно впливатиме на ситуацію на валютному ринку України:

– Ціни на сталь, хоча й відкорегувалися восени, залишаються сьогодні на 27%, а ціни на залізну руду – на 31%, вищі, ніж на початку року. Це забезпечить збільшення надходжень експортної виручки.

– НБУ очікує збільшення обсягів експорту зернових та інших сільськогосподарських культур від високого врожаю. За останніми експертними оцінками, врожай зернових може перевищити 63 млн тонн. Рекордним буде в цьому році й валовий збір олійних культур, насамперед соняшника. Усе це буде компенсувати нещодавнє падіння цін на аграрні культури на світових ринках.

– На відміну від попередніх років НАК "Нафтогаз України" цієї осені не буде створювати суттєвого додаткового попиту на валюту, оскільки вже придбав значну частину валюти для оплати природного газу заздалегідь.

– Розроблений НБУ графік купівлі валюти на репатріацію дивідендів допомагає більш рівномірно розподілити її у часі. З моменту, коли центральний банк дозволив репатріацію дивідендів в іноземній валюті у червні, і майже до кінця вересня з цією метою компанії купили 317 доларів США, що створило лише близько 3% попиту на валюту на міжбанківському ринку.

Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева озвучила осінні прогнози для гривні на валютному ринку.

Нагадаємо, у держбюджеті на 2016-й заклали долар по 24,1 грн, а під кінець року – 24,4 грн. У проекті держбюджету на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн.

Антирекорди за всю свою історію гривня встановила 26 лютого 2015 року. Тоді в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: