Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ пояснили, за що хотіли оштрафувати банк "Південний" на майже 5 мільйонів гривень

Рішення регулятора скасував суд.

Ще рік тому Нацбанк оштрафував на 4 млн 880 тис. грн ПАТ "АБ "Південний" – через виявлені ознаки ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, а також - через порушення вимог щодо виявлення клієнтів банку-національних публічних діячів, їхніх близьких осіб та осіб, пов’язаних з ними. Проте цього року суд скасував рішення НБУ про штраф.

У Нацбанку, керуючись статтею 60 Директиви ЄС про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму вирішили оприлюднити схему, відповідно до якої хотіли оштрафувати "Південний".

2017 року НБУ встановив факт недоотримання валютної виручки клієнтами банку "Південний" на загальну суму понад 19 млн доларів США. Це пов’язано з перерахунком польських злотих у долари за неринковим курсом конвертації валют, який був у рази меншим від ринкового крос-курсу.

"Така значна недостача виникла у результаті проведених клієнтами банку-юридичними особами експортних операцій на загальну суму близько 22 млн доларів США. Ці операції проводилися відповідно до умов укладених з нерезидентами зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і були зняті банком "Південний" з валютного контролю. При цьому, змінами до вищезазначених зовнішньоекономічних договорів контрагентам надано можливість здійснювати розрахунки за поставлений товар не у доларах США (як було першочергово передбачено), а у польських злотих за курсом перерахунку в долари США", - заначили в НБУ.

Тож від 30 грудня 2015 року до 23 листопада 2016-го клієнти банку отримали валютну виручку за вказаними вище експортними операціями у польських злотих в еквіваленті лише близько 3 млн доларів замість 22 млн доларів.

У Нацбанку повідомили, що нині опрацьовують зміни до валютного законодавства, аби в майбутньому не допустити використання фіктивних курсів конвертації валют у операціях банківських клієнтів.

банк Південний
Національний банк України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції