Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ пояснили, завдяки чому ВВП зріс на понад 3%

Скоротилися обсяги імпорту та експорту.

За підсумками перших трьох місяців 2018 року зростання економіки України склало 3,1%. Порівняно з попереднім кварталом зростання ВВП становило 0,9% сезонно-скориговано.

Такі дані Державної служби статистики України.

У Нацбанку зазначили, що фактичні темпи зростання реального ВВП були вищими за його прогноз у 2,3%.

"Як і в 2017 році, основним рушієм зростання реального ВВП був внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний. Третій квартал поспіль прискорювалося зростання інвестицій. Зокрема, темпи зростання валового нагромадження основного капіталу збільшилися до 17% р/р. Цьому сприяли покращення ділових очікувань підприємств, а також подальше поліпшення їхніх фінансових результатів. На відміну від минулого року зростання інвестицій значно менше було пов’язане із нарощенням будівництва, темпи зростання валової доданої вартості якого стрімко уповільнилися (до 2,2% р/р). Натомість високими темпами тривало зростання інвестицій у промисловості, зокрема добувній, металургійному виробництві, машинобудуванні та постачанні електроенергії, пару, води та кондиційованого повітря, а також торгівлі, транспорті та телекомунікаціях", - зазначили в НБУ.

Продовжував посилюватися споживчий попит – завдяки значним темпам зростання реальної зарплати, підвищення пенсій у попередні періоди та поліпшенню споживчих настроїв населення.

"Втім, зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств уповільнилося порівняно з попереднім кварталом (до 5,6% р/р), що можна насамперед пояснити нижчими темпами зростання реальної заробітної плати (10,7% р/р у першому кварталі 2018 року порівняно з 20,0% р/р у четвертому кварталі 2017 року) унаслідок підвищення бази порівняння. Натомість споживчі витрати сектору загального державного управління зменшилися (на 1,4% р/р), що відображало достатньо стриману фіскальну політику на початку 2018 року", - констатує Нацбанк.

Водночас на 9,9% скоротилися обсяги експорту товарів та послуг.

"Падіння експорту було викликано переважно зменшенням фізичних обсягів поставок зернових та олійних культур, що відображало нижчий врожай минулого року, а також зменшення обсягів транзиту енергетичних ресурсів", - пояснили в НБУ.

Також у першому кварталі істотно знизився імпорт (на 5,4% р/р) - у першу чергу через зменшення енергетичного імпорту.

"У результаті від’ємний внесок чистого експорту в економічне зростання зменшився (до 2,3 в.п.), що і зумовило прискорення зростання реального ВВП порівняно з показниками IV кварталу 2017 року, а також відхилення фактичних даних від оцінки НБУ", - пояснив регулятор.

Нацбанк також озвучив свої прогнози щодо другого кварталу. Він "очікує на помірне прискорення зростання економіки України. Збереження ділових очікувань підприємств на високому рівні свідчить про стійке зростання інвестиційної діяльності. Подальшому зростанню споживчого попиту домогосподарств сприятиме підвищення доходів населення (у тому числі за рахунок військових пенсій, заробітних плат та грошових переказів). Також у цілому сприятливою залишається кон’юнктура на зовнішніх ринках. Так, попри певну корекцію в окремі періоди, світові ціни на вагомі сировинні товари українського експорту (сталь, залізна руда, зернові) залишаються на доволі високому рівні, а країни-основні торговельні партнери України в цілому зростають швидше, ніж очікувалося".

Нагадаємо, за прогнозами Нацбанку, за підсумками 2018 року економіка України має зрости на 3,4%. Оновлений прогноз оприлюднять у липні.

ВідеоДержава може побудувати міцну економіку за умови діалогу з громадою – Гройсман

Прем'єр-міністр оцінив шанси під час зустрічі із представниками місцевого самоврядування. Запорука успіху, на думку прем'єра, - діалог із громадою. І якщо чиновники забезпечать людей, найголовнішим: освітою, медициною, інфраструктурою, енергоефективністю і культурою, то у них є шанс повторно отримати мандат на виборах.

Держава може побудувати міцну економіку за умови діалогу з громадою – Гройсман

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції