Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ розповіли, як працюватиме банківська система в разі запровадження воєнного стану

Керівництво регулятора вважає, що причин для паніки немає.

У Національному банку переконують, що в разі запровадження в Україні воєнного стану це не вплине на роботу банківської системи.

Про це голова НБУ Яків Смолій сказав під час позачергової зустрічі з топ-менеджерами 40 найбільших банків.

"Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 мільярдів гривень, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування", - запевнив Смолій.

Голова НБУ зазначив, що регулятор не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

"За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких "стрибків" курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 мільярда доларів", - зауважив Смолій.

Топ-менеджери банків запевнили, що, як і раніше, забезпечуватимуть безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Один з учасників позачергової зустрічі в НБУ розповів "Інтерфаксу-Україна", що регулятор попросив банки наповнити банкомати готівкою, щоб задовольнити можливе збільшення попиту населення на готівку в зв'язку очікуваним введенням воєнного стану.

"НБУ попросив банки вжити заходів для безперебійного наповнення готівкою банкоматів і пообіцяв у разі необхідності підтримати банки рефінансуванням", - сказав співрозмовник.

Нагадаємо, воєнний стан може запровадити Верховна Рада, яка збереться на позачергове засідання сьогодні, 26 листопада, о 16:00. Перед цим ідею введення воєнного стану підтримали на засіданнях військового кабінету та РНБО. Це викликано агресією Росії проти України.

Напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: "Яни Капу", "Нікополь" і "Бердянськ", полонивши 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених. Загалом поранених може бути до шести. Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Через агресію Росії у Керченській протоці Збройні сили України приведено у повну бойову готовність. Рада національної безпеки й оборони, яка зібралася у Києві минулої ночі, запропонувала запровадити воєнний стан на 60 діб. Щоб це рішення набрало сили, його має підтримати Верховна Рада.

Президент Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

ВідеоЗаборона виборів, мітингів та змін Конституції: що означає для України введення воєнного стану

Введення воєнного стану означає: заборону змінювати конституцію, проводити вибори, мітинги та акції протесту. Дозволятиметься обмежувати вільне пересування, забирати для потреб оборони приміщення чи транспорт та залучити людей для потрібної роботи. Серед можливих обмежень: комендантська година, перевірка документів, обмеження в'їзду та виїзду за кордон, контроль ЗМІ та засобів зв'язку. Призовникам та військовозобов'язаним можуть заборонити переїжджати без дозволу військкоматів.

Заборона виборів, мітингів та змін Конституції: що означає для України введення воєнного стану

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції