Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ розповіли, як "у ніч з п'ятниці на понеділок" із "Приватбанку" вивели 16 мільярдів

Кошти перебували на рахунках у Латвії та на Кіпрі.

Топ-менеджери та колишні власники "ПриватБанку" вивели з фінустанови 16 млрд грн не за одну ніч, як раніше казала голова Нацбанку Валерія Гонтарева, а за вихідні.

"Ми називаємо це "операції в ніч з п'ятниці на понеділок". Треба розуміти, що ці гроші не виводилися за один день. Це цілий процес", - сказала заступник голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю "Мінфіну".

Гроші перебували на рахунках у латвійській "дочці" та кіпрському філіалі "ПриватБанку".

"16 мільярдів перебували на балансі банку давно, велика частина з них (12 мільярдів) вважалася, як гроші на коррахунках у латвійській "дочці" та кіпрському філіалі. Там вони були записані як покриття за акредитивами, випущеним деякими відомими міжнародними компаніями на користь клієнтів, пов'язаних з колишніми власниками "Привату". Тобто якщо компанія не виконує умови за акредитивом, ці гроші повинні бути списані на користь компаній, які випустили акредитив. Якщо ж умови акредитива виконані, - гроші повертаються "Привату", - сказала Рожкова.

Термін дії акредитивів завершувався в січні-лютому 2017 року.

"Але в ніч перед націоналізацією (кінець грудня 2016-го) сам банк ініціював дострокове списання грошового покриття зі своїх коррахунків на користь компаній, що випустили акредитиви. Таким чином, гроші з коррахунків бухгалтерськими проводками, без реального руху, були трансформовані в дебіторську заборгованість. Тобто грошей вони в цей момент не виводили, це було зроблено давно. Просто гроші з однієї, більш високоліквідної статті балансу, перемістили на іншу. Після цього всі 12 мільярдів одразу звалилися в резерви", - зазначила Рожкова.

Раніше повідомлялося, що в проекті доповіді аудиторів спростовано заяви Гонтаревої про збитки "ПриватБанку".

Залиште свій коментар

Вибір редакції