Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ спрогнозували, яким розміром може бути новий транш кредиту від МВФ

Фонд та Україна розпочинають нову програму фінансування.

Україна вже до кінця цього року може отримати 1,5-1,9 млрд доларів США кредиту за новою програмою від Міжнародного валютного фонду.

"У нас недавно був монетарний брифінг, де голова НБУ Яків Смолій повідомив, що (транш) можна очікувати до кінця року. Що стосується суми, мені здається, що між 1,5-1,9 млрд доларів", - сказала перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, яку цитує "Інтерфакс-Україна".

Нова програма МВФ для України щодо підтримки економічної політики stand-by (SBA) розрахована на 14 місяців. Вона прийде на зміну програмі розширеного фінансування, термін дії якої завершується навесні 2019-го. Офіційно нова програма ще не затверджена ні МВФ, ні Україною.

Нагадаємо, Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже майже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали. Також узгодили болюче питання про підвищення вартості газу для населення - новий тариф почав діяти від 1 листопада. Тепер справа - за ухваленням держбюджету на 2019 рік.

ВідеоВидатки бюджету: які програми найбільше недофінансовує держава

Найбільший економічний шок цього тижня - ціна на газ. Із першого листопада заплатимо на 23% більше: по 8 із половиною тисяч гривень за тисячу кубів. В уряді кажуть, торгувалися до останнього. Але все, що сторгували - відтягли це подорожчання аж на кінець місяця. Бо змушені визнати: без цього кроку країну чекав би дефолт. І ніяких надій на більші пенсії чи взагалі соцвиплати. То що ж недорахували в бюджеті цьогорічному? І чому так тривожно оцінюють знавці фінансовий план на рік 2019? 

Видатки бюджету: які програми найбільше недофінансовує держава

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції