У НБУ стверджують, що не забороняли банкам достроково повертати депозити

У Нацбанку заявили, що лист із забороною дострокового повернення депозитів не був офіційним документом, тому не має правової сили.

У Національному банку заявили, що НБУ не забороняв достроково розривати договори банківських депозитів.

Як повідомила прес-служба компанії “Атлон Капітал”, таку позицію під час судового засідання 10 квітня в Окружному адміністративному суді Києва висловив представник юридичного департаменту Нацбанку Павло Шевченко.

Як повідомлялося раніше, компанія “Атлон Капітал” подала судовий позов про скасування заборони на дострокове повернення депозитів. Своєю постановою НБУ зобов`язав комерційні банки "застосовувати всі необхідні заходи щодо забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів депозитів (перш за все, в національній валюті України) з метою недопущення дострокового повернення коштів, розміщених вкладниками".

“Національний банк не підтримує й не може підтримувати позицію, згідно з якою існують обмеження щодо повернення коштів, розміщених у банку, відповідно до укладених договорів”, - цитує прес-служба Шевченка.

Щодо листа, яким НБУ звертав увагу на те, що “банкам заборонено здійснювати дострокове повернення депозитів, тому що вони вкладені в довгострокові кредити та інші активи”, представник НБУ повідомив у суді, що “... цей лист готувався не юридичним департаментом, і він не є нормативно-правовим актом... Національному банку незрозуміло, чому позивач, формулюючи свої позовні вимоги, посилається саме на цей лист”.

“Таким чином, Національний банк переклав усю відповідальність за неповернення депозитів і порушення прав вкладників на комерційні банки, і порекомендував вкладникам “звертатися безпосередньо до суду, якщо вкладник банку вважає, що з якихось причин комерційний банк не виконує своїх зобов`язань за цивільно-правовою угодою”, - йдеться в прес-релізі “Атлон Капітал”.

Відповідаючи на запитання, чи відповідає вищезгадана інформація дійсності, Шевченко відповів, що висловлювати позицію Нацбанку пресі має право виключно керівництво НБУ.

Протокольним рішенням суд зобов`язав Національний банк опублікувати інформацію про оскарження відповідної постанови, надати пакет документів щодо згаданого листа для подальшого з`ясування його суті, й призначив наступне відкрите засідання на 28 травня 2009 року.

Читайте також:

МВФ і американці знайшли в Україні 50 проблемних банків

ЄБРР поділить між українськими банками 600 млн. доларів

Нацбанк пояснив, що гривня зміцнила позиції без його допомоги

Мати і донька підпалили себе у відділенні банку "Надра"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: