Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У неплатоспроможних банках "згоріли" 111 мільярдів гривень клієнтів

Активи збанкрутілих фінустанов продаватимуть через нову систему, подібну до ProZorro.

В Україні нині вісім десятків банків, які мають статус неплатоспроможних чи перебувають на стадії ліквідації. У цих фінустановах клієнти втратили 111 млрд грн.

"За нашими підрахунками, потенційні втрати клієнтів банків, що були виведені з ринку, становлять 111 мільярдів гривень, із них 59 мільярдів гривень – це втрати по негарантованих вкладах Фондом гарантування, ще 52 мільярди гривень втратили суб'єкти господарювання", – сказала голова Нацбанку Валерія Гонтарева під час прес-конференції 24 червня.

Водночас неплатоспроможні банки заборгували НБУ 46,6 млрд грн за основною сумою кредитів рефінансування та 7 млрд грн відсотків.

"У наших інтересах реалізувати активи, які були у заставі під ці кредити, за найвищою можливою ціною. Саме тому Національний банк виступає за створення ефективної та сучасної системи реалізації активів, за підвищення прозорості порядку виставлення активів на продаж і удосконалення процесу купівлі майна. Інвестори повинні бути впевненими в тому, що отримають доступ до всіх активів, виставлених на продаж у даний час або в майбутньому. Ми сподіваємося, що підписаний Меморандум дозволить зробити торги активами ще прозорішими, і ми зможемо тільки у цьому році реалізувати активи неплатоспроможних банків на 12 млрд гривень", – сказала Гонтарева.

Сьогодні відбулося підписання Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються. Свої підписи під документом поставили Гонтарева, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін та голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов.

"Підписаний Меморандум відкриває шлях до важливих змін у системі реалізації активів банків, що перебувають в управлінні Фонду гарантування. Результатами співпраці має стати створення та впровадження нової електронної системи торгів, які здійснюватимуться за стандартами і принципами, що лежать в основі системи електронних публічних закупівель ProZorro", – ідеться в повідомленні НБУ.

"Система ProZorro встигла стати взірцем для всіх, хто здійснює реформи. Завдяки ключовим принципам – прозорість, відкритість, рівний і максимально легкий доступ до торгів і аналітики – ProZorro вдалося докорінно змінити правила гри в публічних закупівлях. Сьогодні в ProZorro – більше 120 тис. тендерів і більше 1,8 млрд грн економії, а з повним переходом на систему з 1 серпня розмір економії зросте в рази. Впевнений, що використання аналогічних технологій і підходів дозволить підвищити ефективність і у сфері реалізації банківських активів", – наголосив Нефьодов.

Команда, яка займалася розробкою і впровадженням ProZorro, братиме безпосередню участь у створенні нової системи.

Зазначимо, що п'ять малих банків не впоралися із докапіталізацією – їх можуть ліквідувати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції