У Німеччині зафіксоване рекордне падіння ВВП

Падіння найпотужнішої економіки ЄС стало найбільшим за останні 40 років.

Падіння ВВП Німеччини в першому кварталі склало 3,8% щодо попереднього кварталу, ставши максимальним, принаймні, за 40 років, повідомило агентство Bloomberg.

Економіка країни знижується вже чотири квартали підряд, що є безпрецедентним випадком.

ВВП скоротився на 6,9% відносно першого кварталу минулого року.

Аналітики прогнозували зменшення першого показника на 3%, другого - на 6%.

Економіка Німеччини, найпотужніша в Європі, демонструє погіршення, оскільки світова фінансова криза викликала скорочення експортного попиту і інвестицій.

"Я упевнений, що підстави для оптимізму є, що темпи падіння економічної активності помітно ослабнуть в найближчому майбутньому. Проте, звичайно, безрозсудно занадто оптимістично сподіватися, що процес відновлення йде безпечною дорогою", - заявив президент Бундесбанку Аксель Вебер.

Остаточні і докладніші дані про економіку країни в першому кварталі будуть опубліковані 26 травня.

За уточненими даними, ВВП ФРН в четвертому кварталі 2008 року знизився на 2,2% відносно попередніх трьох місяців (раніше повідомлялося про 2,1%) і на 1,8% в порівнянні з четвертим кварталом 2007 року (1,7%).

Раніше повідомлялося, що валовий внутрішній продукт Німеччини в 2009 році скоротиться на 5,6 відсотків. Такий прогноз міститься в представленому в середу, 22 квітня у Вашингтоні, доповіді Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, ВВП України за перший квартал поточного року знизився на 35%, за даними народного депутата від Партії регіонів, екс-міністр фінансів Миколи Азарова.

За його словами, таким чином держава скотилася до рівня 1997 року. Повернення до необхідного рівня економіки варто очікувати лише 2015 року.

Читайте також:

СП: Тимошенко приховує від Ющенка і народу реальний стан економіки

Економіка України скотилася до рівня 1997 року

В Китаї рекордно впали темпи зростання економіки

Світовий банк погіршив прогнози українській економіці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: