В "Операторі ГТС України" назвали загальну суму позитивного ефекту для української економіки від транзиту російського газу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Завдяки контракту населення та промисловість зможуть зекономити кошти.

Загальна сума позитивного ефекту на українську економіку від нового контракту на транзит російського газу через Україну становитиме близько 150 мільярдів гривень.

Про це на пресконференції 9 січня розповів директор "Оператору ГТС України" Сергій Макогон, передає "Інтерфакс".

"Ми порахували, що сумарний позитивний ефект на економіку протягом п'яти років, крім дохідної частини від самого транзиту, складе близько 150 млрд грн", - сказав він.

За його словами, завдяки контракту на транзит газу не будуть збільшені тарифи на вхід до ГТС іншим газовидобувним компаніям, що дозволить зекономити кошти промисловості та населенню.

"Тобто лише близько $1 млрд видобувні компанії зможуть інвестувати в свій розвиток і нарощування видобутку українського газу", - підкреслив Макогон.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Непростий компроміс: що передбачає нова газова угода між Україною та Росією

В останні години 2019 року український "Нафтогаз" та російський "Газпром" уклали новий транзитний контракт на 5 років та відмовились від усіх взаємних претензій. Хто чим поступився заради компромісу та як ця подія може вплинути на наші платіжки - дивіться далі.  

Непростий компроміс: що передбачає нова газова угода між Україною та Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції