Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У партії "Слуга народу" пояснили, як боротимуться з ухиленням від податків через використання ФОПів

Депутати запевняють, що не утискатимуть малий бізнес.

Найближчим часом в Україні почнуть боротися з ухиленням від сплати податків через використання фізичних осіб-підприємців (ФОПів).

Про це заявив депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев в ефірі "Українського радіо".

"Йдеться про так званих осіб-підприємців і про єдиний податок. Більш того, ми брали на себе зобов'язання не змінювати податковий режим - не підвищувати ставки і не скорочувати ліміти операцій для ФОПів за єдиним податком. Але проблема цього режиму в тому, що ним, крім малих підприємців, користується середній і великий бізнес. Зайдіть до будь-якого ресторану Києва, і вам на алкогольні напої принесуть чек від ТОВ або якоїсь юрособи, а на їжу - від ФОПа. Про що це говорить? Про масове ухилення від сплати податків з використанням ФОПів. Зайдіть до ювелірного магазину, магазину електроніки. Всі на ФОПах", - сказав він.

Відео Юрист Лаврентій Царук консультує глядачку "Сніданку з 1+1" стосовно відкриття ФОП

Одна з гостей студії "Сніданку", Світлана Чорновол, займається косметологією та навіть має свій кабінет краси. Нещодавно вона зрозуміла, що хоче працювати на себе, та наважилась відкрити власну справу. Як правильно оформити документи для відкриття ФОПу? У якому випадку податківці перевірятимуть ФОП? І чи попереджатимуть підприємця про це заздалегідь? На всі питання відповідає Лаврентій Царук.  

Юрист Лаврентій Царук консультує глядачку "Сніданку з 1+1" стосовно відкриття ФОП

За словами Гетманцева, і президент, і партія "Слуга народу" послідовно підтримують спрощений режим.

"Ми повинні, з одного боку, забезпечити можливість ФОПам працювати на цій системі, а з іншого — унеможливити ухилення від оподаткування. Ми розглядаємо, чи можливо сьогодні, використовуючи тільки адміністративні процедури, припинити зловживання, чи потрібно внести зміни в податкове законодавство, щоб не породжувати ряд податкових суперечок. Щоб це було зрозуміло, для всіх доступно і не викликало сумнівів, що так робити не можна", - додав депутат.

Окрім цього Гетманцев зазначив, що рішення проблеми буде представлено протягом місяця - до початку роботи нового парламенту.

Нагадаємо, раніше Міністерство соціальної політики пропонувало внести зміни до Кодексу законів про працю, доповнивши його новою статтею – "Ознаки наявності трудових відносин".

Зміни передбачають жорсткі обмеження щодо використання ФОПів замість працевлаштування найманих робітників. Як відомо, таку схему задля зниження податкового навантаження використовують багато компаній, особливо в IT-сфері.

Запропонований Мінсоцполітики законопроект передбачає сім ознак трудових відносин. За наявності принаймні трьох з них Держслужба з питань праці визнаватиме відносини трудовими і накладатиме штраф на кожного працівника, оформленого як ФОПа. Штраф пропонується у розмірі 30 мінімальних зарплат — понад 125 тис грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції