Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У перший день весни в Україні зросла вартість електроенергії для населення

Підвищення тарифів буде не останнім у цьому році.

Від 1 березня українці будуть на чверть більше сплачувати за електроенергію. Рахунки за неї вже й так вимірюються сотнями гривень, особливо для мешканців міст, які користуються великою кількістю побутових приладів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Керівник національної комісії з державного регулювання у сфері енергетики Дмитро Вовк уникає спілкування з журналістами – посилається на зайнятість. Експерти тим часом радять українцям звертати увагу на дрібниці та вчитися заощаджувати. "Економити на чайнику ви можете, набравши води, скільки вам треба – не літр-два, а 300 грам води", - пояснює експерт із енергоефективності Святослав Павлюк. Також фахівці радять не залишати увімкненими в розетки електроприладів у режимі очікування, брати енергоефективні лампочки, прати в теплій замість гарячої води та встановлювати нові лічильники, що дозволять використовувати вдвічі дешевший нічний тариф.

ВідеоЗ першого березня знову зростуть тарифи на електроенергію

Тим часом інші експерти застерігають, що підвищення тарифів ускладнює і без того непросту ситуацію з боргами українців за комуналку. "Статистика показала, що населення неспроможне сплачувати по таким цінам. Рівень платежів вперше за 15 років опустився нижче 90%", - наголосив директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Як повідомлялося, один кіловат за новими тарифами коштуватиме 90 копійок (порівняно з 71,4 копійкою раніше), але тільки для тих, хто витрачає ощадливо та не перевищує ліміту в 100 кіловат на місяць. Кому це не вдасться – за кожен витрачений доведеться сплачувати вже не 1,29 грн, а 1,68 грн.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції