У податковій службі роз'яснили механізм витрачання грошей на особисті потреби з рахунків ФОП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше діяла тимчасова заборона на використання грошей безпосередньо з рахунка ФОП.

Фізичні особи-підприємці можуть використовувати гроші безпосередньо зі своїх ФОП-рахунків на особисті потреби за умови відсутності податкових боргів, сплати зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Про це йдеться в роз'ясненні Державної податкової служби, пише ain.ua.

Раніше Нацбанк запроваджував норму, якою забороняв ФОПам витрачати гроші з бізнес-рахунків на особисті потреби. У НБУ пояснили, що кошти можна переводити на особистий рахунок після сплати податків. Згодом скасували цю норму.

У Державній податковій службі для свого роз'яснення спиралися на статті Господарського кодексу України (№42 і №44). У них зафіксовані визначення підприємництва і право розпоряджатися прибутком:

  • згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV зі змінами та доповненнями, підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку;
  • ст. 44 ГКУ визначено, що підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

Тобто, податкових наслідків від використання ФОП-рахунків для особистих потреб не буде.

Відео Зеленський підписав два закони для ФОПів: які нові правила чекають на малий бізнес

Тепер малий бізнес має видавати фіскальні чеки. А хто не видав, або змахлював має повернути вам повну вартість товару. Кого торкнеться повна фіскалізація, і хто завдяки новому законодавству має вийти з тіні – у сюжеті.  

Зеленський підписав два закони для ФОПів: які нові правила чекають на малий бізнес

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції