У Польщі живе майже 1,3 млн українських заробітчан: чим приваблює іноземців ця країна

У Польщі живе майже 1,3 млн українських заробітчан: чим приваблює іноземців ця країна

Фото: УНІАН

У Польщі побільшало тих, хто вперше приїхав на роботу до країни.

У Польщі побільшало заробітчан, які вперше приїхали на роботу до цієї країни. Найбільше їдуть на роботу до Польщі люди віком 18–25 років.

Про це пише "Європейська правда".

За попередніми підрахунками Головного статистичного управління Польщі, перед пандемією COVID-19 в Польщі перебувало близько 1,3 млн українців. У перші тижні пандемії певна кількість громадян поїхали додому, але протягом наступних місяців кількість українських заробітчан у сусідній Польщі повернулась до "передковідного" стану.

Так, під час спільного дослідження агентства EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, виявилося, що іноземці попри пандемію охоче приїжджають до Польщі, аби заробити. Тих, хто вперше приїхав до країни на роботу стало більше аж на 15 відсоткових пунктів.

Вказується, що найбільше зростання кількості заробітчан у Польщі відбулося в групі віком 18–25 років. Автори дослідження зазначають, що це свідчить про те, що Польща є традиційно незмінним напрямком для українців, яких приваблює країна для обрання місця роботи.

"До речі, майже 38% опитаних планувало виїхати на заробітки до Польщі ще до початку епідемії SARS-CoV-2", - пишуть автори дослідження.

Головним чинником міграції є економічний фактор, адже понад половина іноземців приїхали до Польщі під час пандемії через вищі зарплати у порівнянні з їхньою батьківщиною. Майже кожного третього респондента спонукала виїхати погана політична та економічна ситуація у його державі, а кожен четвертий вказав як головний фактор виїзду до Польщі відсутність можливості працевлаштування вдома та вищий рівень життя у Польщі.

Нагадаємо, за даними опитування одного з пошукових сайтів, 9 із 10 власників бізнесу в Польщі не урізали зарплати українцям попри пандемію. А більшість – забезпечили робітників засобами особистого захисту та організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил.  

Раніше повідомлялося, у Польщі загалом понад 483 тисячі іноземців наразі мають посвідки на проживання. Найбільше - понад 265 тисяч - українці, які тільки за останні три місяці отримали понад 20 тисяч тимчасових дозволів на проживання у сусідній країні.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: у Польщі українця на смерть придавило гідравлічним домкратом

Новини світу: у Польщі українця на смерть придавило гідравлічним домкратом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6019
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація