Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У помічника Зеленського знайшли бізнес-зв'язки з наближеним до російської верхівки підприємцем

Вони є співвласниками двох українських компаній.

Помічник президента Зеленського Андрій Єрмак має бізнес-зв'язки з громадянином Росії Рахамімом Емануїловим, наближеним до російської владної верхівки.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", передає Радіо Свобода.

За даними офіційного реєстру юридичних осіб, Єрмак та Емануїлов є співвласниками двох українських фірм: ЗАТ "Інтерпромфінанс Україна" та ТОВ "М.Є.П.".

Рахаміму Емануїлову 70 років, він науковець, суспільно-політичний діяч та бізнесмен в Росії. Він - бенефіціар московської компанії "Інтерпромторг", яка є одним із засновників російського "Інтерпромбанку".

Іншим акціонером цього банку є член партії "Єдина Росія", член Ради Федерації Валерій Пономарьов, якого російські ЗМІ називають найбагатшим сенатором РФ. Цей законодавець також відомий тим, що власницею вілли в Іспанії, яку певний час приписували Путіну, виявилася його донька.

Серед членів ради директорів "Інтерпромбанку" є Іван Садчіков, зять першого заступника керівника апарату уряду РФ Сергія Приходька, який, своєю чергою, був фігурантом секс-скандалу із Настею Рибкою.

Журналісти також дізналися, що Емануїлов входить до впливової московської общини гірських євреїв, членом якої є однокурсник Володимира Путіна Ільгам Рагімов (в минулому співакціонер "Інтерпромбанку").

"Бізнес-партнер Андрія Єрмака Рахамім Емануїлов через російський "Інтерпромбанк" має зв’язки із "єдиноросом" і сенатором Камчатки Пономарьовим, зятем першого заступника керівника апарату уряду Росії Приходька, а через релігійну общину – із однокурсником президента Росії Володимира Путіна. При цьому Андрій Єрмак – помічник українського президента Зеленського, його повірений з міжнародних справ та головний переговорник між Україною та Росією", – йдеться у розслідуванні. Журналісти непокояться, що у цьому може бути потенційний конфлікт інтересів.

Бізнес-зв'язки Єрмака з Росією
Радіо Свобода

Андрій Єрмак у письмовому коментарі "Схемам" заявив, що Рахамім Емануїлов – старий знайомий його батька, з яким вони познайомилися під час роботи останнього у посольстві СРСР в Афганістані.

"20 років тому, в 1999 році, Рахамім Емануїлов попросив мене допомогти йому зареєструвати компанію на території України, оскільки планував займатися консультаційною діяльністю з питань торгівлі. Я допоміг йому як юрист. Ніяка господарська діяльність через цю компанію в результаті не велася. В останній раз ми спілкувалися близько десяти років тому – я вітав його по телефону з днем народження", – розповів помічник Зеленського.

Журналісти проаналізували фінансові звіти обох компаній, якими володіють Єрмак та Емануїлов, і з'ясували, що їхня діяльність не припинена. ЗАТ "Інтерпромфінанс Україна" з 1999 року не показувала доходів, а ТОВ "М.Є.П." за 12 років з моменту заснування отримала доходів на майже 40 мільйонів гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції