У правоохоронців "зависли" понад 3 тисячі заяв про доведення банків до банкрутства – директор ФГВФО

У Фонді гарантування вкладів нарікають, що правоохоронці не допомагають їм у поверненні вкрадених із банків грошей.

Станом на сьогодні у правоохоронних органах "зависли" понад три тисячі заяв на працівників несплатопроможних банків щодо доведення цих фінустанов до банкрутства. Загальна сума претензій – 241 млрд грн. Із них 370 заяв на 178 млрд грн – на власників і топ-менеджерів банків.

Про це в інтерв'ю УНІАНу розповів директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін.

"Поки на виході (від правоохоронців) – нуль. Але у мене є надія, що буде якийсь результат. Просто він не буде швидким. Поки жоден власник або топ-менеджер банку не покараний. Але хтось колись буде, безумовно. У нас ведеться спільна робота з деякими слідчими, і ми вже на виході щодо пред'явлення підозри деяким власникам і топ-менеджерам", – сказав Ворушилін.

Директор-розпорядник ФГВФО нарікає, що у поліції відкривають кримінальні провадження проти працівників фонду.

"Наприклад, коли ми "наступаємо" на Циплакова, який вивів всі активи з "Південкомбанку", він знаходить можливість порушувати якісь кримінальні справи і тягати наших людей, ліквідаторів банку, на допити. Хто за ким повинен ганятися? Кого повинна переслідувати поліція? Напевно, Циплакова, щоб повернути гроші, які держава витратила на виплати вкладникам його банку. Досить часто правоохоронці нас розцінюють як приватну фінансову компанію. Приходять на виїмку документів з автоматами, спецпідрозділами, в маскхалатах. Кладуть співробітників на підлогу і мало не б'ють ногами. Хоча досить просто подзвонити. Хтось працює сумлінно і чесно, на кінцевий результат, а хтось вибудовує свій бізнес як у правоохоронних органах, так і в судовій системі. Ложка дьогтю псує бочку меду", – сказав Ворушилін.

Він також нарікає, що правоохоронці не притягують до відповідальності тих, хто довів банки до банкрутства.

"Незважаючи на шквал критики, що впала на Фонд, 7 млрд ми повернули. Нехай хтось із силових структур похвалиться, що вони повернули хоча б одну гривню? А ми зверталися багато-багато разів. Є світовий досвід, коли досить ефективно повертають активи. Та ж Південна Корея, де за Фондом закріплені два прокурори і 15 слідчих, які ведуть конкретні справи. На сьогоднішній день кваліфікації українських слідчих не вистачає. Є розумні хлопці, які доведуть справу до кінця і виставлять підозри власникам банків. Але таких – одиниці. А повинні бути слідчі, які спеціалізуються на банківському сегменті. Ми зі свого боку готові їх консультувати і допомагати як зацікавлена сторона", – розповів Ворушилін.

Зазначимо, що в управлінні ФГВФО перебуває 81 банк. Загальна балансова вартість активів цих фінустанов – близько 440 млрд грн, однак це не означає, що виручка від їхнього продажу буде на такому ж рівні. Через різні причини – переоцінку в результаті девальвації, виведення активів з банків напередодні банкрутства і спотворення звітності – оцінна вартість в рази нижче балансової. Ціна продажу цих активів через низький на них попит часто ще нижча.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: