У проблемних банках стоять черги за грошима

Клієнти українських банків, у яких запроваджено тимчасову адміністрацію, мають великі проблеми з отриманням своїх коштів.

Щонайменше шість українських банків мають проблеми з видачею готівки своїм клієнтам.

Ситуацію у проблемних банках з'ясувала газета "Дело".

В одному з відділень Укрпромбанку, що знаходиться на Чоколівському бульварі, за інформацією видання, немає таких черг, як у головному офісі установи. Це пояснюється тим, що в касі банку немає грошей.

"У касу готівку не завозили вже 4 дні. Можливо, в інших відділеннях є гроші, але краще їхати відразу в головний офіс", - порадила співробітниця банку. За її словами, щоденний ліміт з видачі готівки залишився на рівні тисячі гривень. Він поширюється як на зарплати і пенсії, так і на видачу відсотків за вкладами.

У відділенні банку "Надра" на Чоколівському бульварі теж не було жодної людини. Менеджер запевнила, що гроші в касі є, але обслуговують вони тільки ті картки, випуск яких був оформлений у їхньому відділенні.

А ось в іншому відділенні банку, по вулиці Ярославів Вал, спостерігалася прямо протилежна ситуація - 15 людей чекали біля каси, коли з`являться гроші. "Ви гроші здавати?" - запитала інтелігентна старенька кореспондента "Дела", який ще не встиг переступити поріг і закрити за собою двері. Дізнавшись, що новоприбулий нічого в касу "здавати" не має наміру, його прийняли за колегу по нещастю. "Та ми тут з ранку стоїмо. Вам напевно сьогодні грошей вже не отримати. Прокидайтеся раніше і приходьте завтра", - порадив хтось із натовпу.

У Київському філіалі Західінкомбанку, щоб отримати більше 100 гривень з поточного карткового рахунку, треба писати заяву і замовляти необхідну суму наперед. "Ми повинні купувати готівку і тому просимо клієнтів за день-два повідомити, скільки їм потрібно", - пояснює співробітниця банку.

Окрім "живих" грошей, картою Західінкомбанку можна розрахуватися в торгових точках, щоправда, витратити у такий спосіб можна не більше 300 гривень на добу.

Каси в головному офісі Трансбанку (по вулиці Фізкультурній), в якому тільки на початку цього тижня ввели тимчасову адміністрацію, не працюють. "Ми самі ще нічого до ладу не знаємо, крім того, що накладено мораторій на виконання зобов`язань", - говорить фахівець з роботи з клієнтами. Депозити і відсотки за ними фінустанова не виплачує, а поточні рахунки за картками заблоковані. "Сподіваюся, картки заморозили на декілька днів, поки адміністратор не розбереться з ситуацією в банку. Ви можете подзвонити нам наприкінці тижня", - заспокоює клієнта менеджер.

У банку "Київ" 3 березня відбулася зустріч представників ініціативної групи вкладників установи з її керівництвом. Уповноважений тимчасового адміністратора банку "Київ" Володимир Пономар повідомив, що фінустанова розраховує найближчим часом одержати рефінансування від НБУ в сумі 100 мільйонів гривень.

Погашати депозити за рахунок коштів, виручених від реалізації майна банку, вкладникам не будуть. "Минулого року НБУ видав банку 921 мільйон гривень рефінансування, тому все майно знаходиться в заставі і продажу не підлягає", - пояснив Пономар.

У Родовід Банку каса не працює вже другий день. "Вже другий день внутрішньобанківська програма у нас несправна", - пояснюють в одному з відділень установи.

За словами співробітників банку, його клієнт може отримати одержати 100 гривень "живих" грошей. Це можна зробити через банкомати банків-партнерів: Укрсиббанку, Укрсоцбанку і банку "Фінанси і Кредит". У торгових мережах максимальна сума купівлі обмежена 300 гривнями на день.

"Щоденний ліміт у "чужих" банках - теж 100 гривень, але іноді видають і 500 гривень. Спробуйте зняти спочатку суму більше, якщо не видасть, тоді запитаєте 100 гривень", - порадила співробітниця банку.

Нагадаємо, НБУ запровадив тимчасову адміністрацію у восьми банківських установах - Промінвестбанку, Укрпромбанку, банках "Національний кредит", "Причорномор'я", "Київ", "Надра", Західінкомбанку, Одеса-Банку. Ситуація в Укргазбанку і Соцкомбанку знаходиться на особливому контролі НБУ.

Читайте також:

Банки без тимчасової адміністрації залишать без державної допомоги

Ющенко наслав силовиків на 25 банків

Світовий банк планує дати 750 млн. українським банкам

Банк "Надра" спіткав вибірковий дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: