У Раді запропонували скасувати штрафи ФОПам за несплату ЄСВ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гетманцев хоче дозволити закривати ФОПи без штрафів за несплату соцвнеску за періоди без доходів.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується скасувати штрафи за несплату ЄСВ для фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, які не сплачували податки за періоди без доходів.

Відповідний законопроєкт подав до парламенту голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев.

"Законопроект розроблено з метою запобігання застосування несправедливих штрафних санкцій щодо фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб, які не платили ЄСВ за періоди, протягом яких вони не отримували доходи", - йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з документом, пропонується ввести 30-денний період, протягом якого самозайняті особи отримають право зареєструвати припинення підприємницької діяльності без застосування до них штрафів за несплату ЄСВ за періоди без доходів.

Зазначимо, наразі ФОПи та самозайняті особи, які не отримують дохід від підприємницької діяльності, зобов'язані сплачувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску за місяць (2019 року – 918,06 грн).

Нагадаємо, раніше Гетманцев запропонував заборонити фізичним особам-підприємцям надавати послуги, а залишити лише можливість займатися торгівлею та виробництвом. Він сподівається, що це допоможе у боротьбі в ухиленні від сплати податків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції